Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kwaśniewski może być seksy, ale dla Biedronia

26.02.2013

W Polsce mocno przecenia się „europejskie walory” Aleksandra Kwaśniewskiego.

Stefczyk.info: Czy Aleksander Kwaśniewski wciąż jest tak seksy, jak wydaje się twórcą Europy Plus?

Tadeusz Płużański, szef działu Opinie "SE": Dla mnie nigdy nie był seksy i nie wiem dla kogo mógłby być. Wydaje się, że w związku z politycznym mariażem z Ruchem Palikota, może być Kwaśniewski seksy dla samego Palikota, czyli człowieka ze sztucznym penisem. Może być seksy dla Anny Grodzkiej i Roberta Biedronia. I chyba tylko dla nich.

Jednak Europa Plus bierze Kwaśniewskiego na swoje sztandary. Czemu?

Przedsięwzięcie odbywa się pod szyldem Kwaśniewskiego, bo Palikot i jego ruch liczą na to, że Kwaśniewski pociągnie im listę do europarlamentu. Powód wciągania Kwaśniewskiego w to przedsięwzięcie wydaje się dość prozaiczny: brak własnych kadr. Na scenie krajowej nikt nie zabłysnął, parlamentarzyści Ruchu Palikota są przeciętni do granic możliwości, nie wyróżnili się niczym wyjątkowym w działalności parlamentarnej. Zajmowali się sprawami marginalnymi ze społecznego punktu widzenia: związkami partnerskimi, marihuaną. Sądząc po sondażach, Polacy tego nie kupują. Żeby się starać o europarlament i duże pieniądze, które tam się kryją, muszą mieć kogoś, kto jest nieco bardziej kojarzony w polskiej polityce. Nie mówię, że jest kojarzony dobrze, ale jest rozpoznawalny. I pewnie stąd ten pomysł z Kwaśniewskim.

Do tej pory żadna inicjatywa z Kwaśniewskim nie kończyła się dobrze.

Dlatego ja tej inicjatywie nie wróżę sukcesu. Te ostatnie 7 lat, odkąd Kwaśniewski przestał być prezydentem, po dekadzie spędzonej w Pałacu, pokazują, że on jest w polityce skończony. I choć były różne pomysły jego otoczenia oraz samego Kwaśniewskiego, by eksprezydenta tu i ówdzie wcisnąć gdzie by tu Kwaśniewskiego wcisnąć i co on mógłby robić. Mówiło się dużo o jego ewentualnej roli w instytucjach europejskich. Teraz znów się o tym mówi, spekuluje się, że mógłby zastąpić baronessę Ashton i być odpowiedzialnym za politykę zagraniczną i bezpieczeństwo. Mówi się, że mógłby zastąpić Hermana Van Rompuy’a i zostać „prezydentem Europy”. Jednak nie znalazłem w strukturach europejskich żadnego potwierdzenia, że oni też by tego chcieli. Sądzę więc, że u nas przecenia się „europejskie walory” Kwaśniewskiego. On jest w Europie osobą mało znaną, a ostatnie lata nie pokazały, że mógłby coś zwojować na arenie międzynarodowej. Z Kwaśniewskim jest tak jak z Wałęsą. Jego czas się już skończył, a obaj panowie powinni się skupić na tym co robią teraz, czyli na prowadzeniu wykładów, doradzaniu różnym osobom publicznym i biznesmenom, bo mają z tego niezłe pieniądze i niech tak zostanie.

Rozmawiała DLOS

[Fot. PAP]

 

 

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook