Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: Kunert powinien być zdymisjonowany

11.07.2015

„Za takie "dobre decyzje" i bon moty minister Kunert powinien zostać czym prędzej zdymisjonowany”.

Tadeusz Płużański w „Super Expressie” podkreśla, że Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powinien zostać zdymisjonowany. Płużański przypomina wizytę Kunerta w Telewizji Republika.

„Mówiono o warszawskiej "Łączce", gdzie pan minister na obszarze 18x18 metrów buduje "panteon". Na ok. 300 rodzin polskich bohaterów zamordowanych przez komunę i zrzuconych do tamtejszych dołów śmierci szczyci się, że wysłał listy do 36 - tych zidentyfikowanych.”- czytamy.

Kunert stwierdził, że ich głos jest decydujący.

„A rodziny niezidentyfikowanych - dopytajmy - rtm. Pileckiego, gen. Fieldorfa czy płk. Cieplińskiego? Ich zdania, jak wyobrażają sobie grób swoich bliskich, pan minister nie był ciekawy”- zaznacza Płużański. Dodaje, że rodziny osób odnalezionych jak i tych, którzy czekają na odnalezienie szczątek swoich bliskich, w liście do Kunerta z 31 marca 2015 r. stwierdzili, że nie chcą panteoniku.

„I teraz w telewizji Kunert ujawnił, co o nich sądzi - że są niereprezentatywni!”- zaznacza Płużański.

Autor przypomniał także jeszcze jedną wypowiedź Kunerta w Telewizji Republika. Został zapytany , czy pomnik wystawiony bolszewikom w Ossowie to była dobra decyzja. „Dobra, bo to nie jest pomnik, a jeżeli już, to pomnik nagrobny. Dzisiaj podjąłbym taką samą decyzję”- cytuje Kunerta Płużański.

„Za takie "dobre decyzje" i bon moty minister Kunert powinien zostać czym prędzej zdymisjonowany”- podsumowuje w „Super Expressie”.

Super Express/es

fot. M. Czutko

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook