Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: Kto naprawdę obrażał Polskę?!

19.09.2015

Główny nurt podniósł wrzask, że Duda obraził Polaków. A przecież prezydent mówił wyraźnie o niesprawiedliwym państwie, czyli władzy, a nie obywatelach. Ale każdy pretekst do ataku na Andrzeja Dudę jest dobry. Nawet czytanie "Lalki" Prusa – zwraca uwagę Tadeusz Płużański.

Skoro jednak mainstream wywołał temat, jak pisze Płużański w „Super Expressie”, to przypomnijmy tych, którzy naprawdę obrażali Polskę. Publicysta i historyk wymienia w tym kontekście Władysława Bartoszewskiego, który w niemieckim "Die Welt" zwierzał się, że podczas okupacji bardziej niż Niemców bał się polskich sąsiadów owładniętych antysemityzmem.

- Podobnie jego kolega Bronisław Geremek zarzucał Polakom nietolerancję powodowaną "rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią" – zaznacza Płużański.  

Publicysta przywołuje również zagraniczne wypowiedzi Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Michnika i Tadeusza Mazowieckiego szkalujące w przeszłości Polskę pod rządami PiS.

- Dziś Polska opanowana jest przez koalicję postsolidarnościowych rewanżystów, postkomunistycznych prowincjonalnych wichrzycieli, następców szowinistów z czasów sprzed II wojny światowej, grupy wrogie wobec obcokrajowców i antysemickie oraz środowisko Radia Maryja, tubę etnoklerykalnego fundamentalizmu – mówił Michnik w niemieckim "Die Welt".

A Mazowiecki we włoskim "Avvenire" stwierdził: - Polska, naród, który czerpie z katolicyzmu, nie umie przebaczać i nie zna litości.

Płużański podkreśla, że ostatnio do tego chóru dołączyła Ewa Kopacz, nazywając tych, którzy obawiają się najazdu muzułmańskich imigrantów, ksenofobami.

I chyba główny antypolski opluwacz Jan Tomasz Gross (znów w "Die Welt"), kłamiąc, że Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców – wymienia Płużański.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”

[fot. Stefczyk.info]CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook