Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kto naprawdę obrażał Polskę?!

19.09.2015

Główny nurt podniósł wrzask, że Duda obraził Polaków. A przecież prezydent mówił wyraźnie o niesprawiedliwym państwie, czyli władzy, a nie obywatelach. Ale każdy pretekst do ataku na Andrzeja Dudę jest dobry. Nawet czytanie "Lalki" Prusa – zwraca uwagę Tadeusz Płużański.

Skoro jednak mainstream wywołał temat, jak pisze Płużański w „Super Expressie”, to przypomnijmy tych, którzy naprawdę obrażali Polskę. Publicysta i historyk wymienia w tym kontekście Władysława Bartoszewskiego, który w niemieckim "Die Welt" zwierzał się, że podczas okupacji bardziej niż Niemców bał się polskich sąsiadów owładniętych antysemityzmem.

- Podobnie jego kolega Bronisław Geremek zarzucał Polakom nietolerancję powodowaną "rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią" – zaznacza Płużański.  

Publicysta przywołuje również zagraniczne wypowiedzi Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Michnika i Tadeusza Mazowieckiego szkalujące w przeszłości Polskę pod rządami PiS.

- Dziś Polska opanowana jest przez koalicję postsolidarnościowych rewanżystów, postkomunistycznych prowincjonalnych wichrzycieli, następców szowinistów z czasów sprzed II wojny światowej, grupy wrogie wobec obcokrajowców i antysemickie oraz środowisko Radia Maryja, tubę etnoklerykalnego fundamentalizmu – mówił Michnik w niemieckim "Die Welt".

A Mazowiecki we włoskim "Avvenire" stwierdził: - Polska, naród, który czerpie z katolicyzmu, nie umie przebaczać i nie zna litości.

Płużański podkreśla, że ostatnio do tego chóru dołączyła Ewa Kopacz, nazywając tych, którzy obawiają się najazdu muzułmańskich imigrantów, ksenofobami.

I chyba główny antypolski opluwacz Jan Tomasz Gross (znów w "Die Welt"), kłamiąc, że Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców – wymienia Płużański.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”

[fot. Stefczyk.info]Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook