Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kto naprawdę obrażał Polskę?!

19.09.2015

Główny nurt podniósł wrzask, że Duda obraził Polaków. A przecież prezydent mówił wyraźnie o niesprawiedliwym państwie, czyli władzy, a nie obywatelach. Ale każdy pretekst do ataku na Andrzeja Dudę jest dobry. Nawet czytanie "Lalki" Prusa – zwraca uwagę Tadeusz Płużański.

Skoro jednak mainstream wywołał temat, jak pisze Płużański w „Super Expressie”, to przypomnijmy tych, którzy naprawdę obrażali Polskę. Publicysta i historyk wymienia w tym kontekście Władysława Bartoszewskiego, który w niemieckim "Die Welt" zwierzał się, że podczas okupacji bardziej niż Niemców bał się polskich sąsiadów owładniętych antysemityzmem.

- Podobnie jego kolega Bronisław Geremek zarzucał Polakom nietolerancję powodowaną "rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią" – zaznacza Płużański.  

Publicysta przywołuje również zagraniczne wypowiedzi Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Michnika i Tadeusza Mazowieckiego szkalujące w przeszłości Polskę pod rządami PiS.

- Dziś Polska opanowana jest przez koalicję postsolidarnościowych rewanżystów, postkomunistycznych prowincjonalnych wichrzycieli, następców szowinistów z czasów sprzed II wojny światowej, grupy wrogie wobec obcokrajowców i antysemickie oraz środowisko Radia Maryja, tubę etnoklerykalnego fundamentalizmu – mówił Michnik w niemieckim "Die Welt".

A Mazowiecki we włoskim "Avvenire" stwierdził: - Polska, naród, który czerpie z katolicyzmu, nie umie przebaczać i nie zna litości.

Płużański podkreśla, że ostatnio do tego chóru dołączyła Ewa Kopacz, nazywając tych, którzy obawiają się najazdu muzułmańskich imigrantów, ksenofobami.

I chyba główny antypolski opluwacz Jan Tomasz Gross (znów w "Die Welt"), kłamiąc, że Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców – wymienia Płużański.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”

[fot. Stefczyk.info]Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook