Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kto naprawdę obrażał Polskę?!

19.09.2015

Główny nurt podniósł wrzask, że Duda obraził Polaków. A przecież prezydent mówił wyraźnie o niesprawiedliwym państwie, czyli władzy, a nie obywatelach. Ale każdy pretekst do ataku na Andrzeja Dudę jest dobry. Nawet czytanie "Lalki" Prusa – zwraca uwagę Tadeusz Płużański.

Skoro jednak mainstream wywołał temat, jak pisze Płużański w „Super Expressie”, to przypomnijmy tych, którzy naprawdę obrażali Polskę. Publicysta i historyk wymienia w tym kontekście Władysława Bartoszewskiego, który w niemieckim "Die Welt" zwierzał się, że podczas okupacji bardziej niż Niemców bał się polskich sąsiadów owładniętych antysemityzmem.

- Podobnie jego kolega Bronisław Geremek zarzucał Polakom nietolerancję powodowaną "rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią" – zaznacza Płużański.  

Publicysta przywołuje również zagraniczne wypowiedzi Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Michnika i Tadeusza Mazowieckiego szkalujące w przeszłości Polskę pod rządami PiS.

- Dziś Polska opanowana jest przez koalicję postsolidarnościowych rewanżystów, postkomunistycznych prowincjonalnych wichrzycieli, następców szowinistów z czasów sprzed II wojny światowej, grupy wrogie wobec obcokrajowców i antysemickie oraz środowisko Radia Maryja, tubę etnoklerykalnego fundamentalizmu – mówił Michnik w niemieckim "Die Welt".

A Mazowiecki we włoskim "Avvenire" stwierdził: - Polska, naród, który czerpie z katolicyzmu, nie umie przebaczać i nie zna litości.

Płużański podkreśla, że ostatnio do tego chóru dołączyła Ewa Kopacz, nazywając tych, którzy obawiają się najazdu muzułmańskich imigrantów, ksenofobami.

I chyba główny antypolski opluwacz Jan Tomasz Gross (znów w "Die Welt"), kłamiąc, że Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców – wymienia Płużański.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”

[fot. Stefczyk.info]Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook