Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: konwój niczym koń trojański

14.08.2014

„Plan był prosty: po wpuszczeniu na teren Ukrainy kolumna miała zostać ostrzelana” - pisze Tadeusz Płużański w „Super Expressie”. W ocenie publicysty rosyjski konwój na Ukrainę to „prowokacja cynicznego agresora”.

„Rosyjski 'konwój humanitarny', nazywany 'białym konwojem' od przemalowanych na biało wojskowych ciężarówek i przebranych w białe uniformy rosyjskich żołnierzy, okazał się - zgodnie z przewidywaniami - prowokacją, współczesnym koniem trojańskim” - wskazuje Płużański.

I kreśli możliwy scenariusz działań Rosji w tej sprawie. „Wersja 'oficjalna' (rosyjska) brzmiałaby: przez ukraińskich 'faszystów'. A wersja prawdziwa (ukraińska), że przez rosyjskich terrorystów, zwanych przez propagandę Kremla 'separatystami'. Czyli Rosjanie zaatakowaliby innych Rosjan. W odpowiedzi na "faszystowski atak" przemalowani na biało rosyjscy żołnierze musieliby się bronić. Wezwaliby na pomoc swoich kolegów czekających na sygnał przy granicy z Ukrainą. Ciekawe tylko, czy w tej od początku czytelnej prowokacji przewidziano straty? Bo aby zwiększyć celność strzelania do swoich ludzi, w ciężarówkach miały być ukryte nadajniki radiowe. Ale w Rosji - czy to białej, czy czerwonej, czy putinowskiej - życie obywateli nie miało znaczenia. Plan poświęcenia własnych obywateli był już zresztą podczas tej wojny brany pod uwagę” - pisze Płużański.

I przypomina inne szokujące doniesienia, wedle których „rosyjscy 'separatyści' mieli zestrzelić samolot Aeroflotu i zrzucić winę na ukraińskich 'faszystów'”. „Pomylili się i trafili maszynę malezyjską” - pisze publicysta.

Zdaje się, że Płużański dobrze odczytuje intencje Rosji i cele zbrodniczej polityki Putina...

ez
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook