Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Komorowski wolał Jaruzelskiego od Wyklętych

24.02.2015

Prezydent zaangażuje się w obchody dnia Żołnierzy Wyklętych.


1 marca polscy patrioci będą obchodzić Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W obchody ma się włączyć Bronisław Komorowski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urzędujący prezydent do tej pory niespecjalnie interesował się sprawą upamiętnienia bohaterów II konspiracji.

„Bronisław Komorowski jest lepiej znany z honorowania komunistycznych zbrodniarzy niż Żołnierzy Wyklętych” – komentuje sprawę Tadeusz Płużański.

Publicysta, syn żołnierza Wyklętego, w rozmowie z Telewizją Republika wątpi w uczciwość intencji głowy państwa. W końcu to Bronisław Komorowski żegnał z honorami Wojciecha Jaruzelskiego, a na co dzień spotyka się z komunistycznymi generałami, którzy wprowadzali Stan Wojenny.

„W tej sytuacji zwrot w kierunku żołnierzy Wyklętych musi dziwić. Choć ... czemu tu się dziwić, mamy przecież rok wyborczy” – mówi Płużański.

„Jak sądzę Bronisław Komorowski nie ma wiele wspólnego z tą ideą ani rodzinnie ani politycznie. Głowa państwa lubi mówić, że jego ojciec był Żołnierzem Niezłomnym. Ale to nieprawda, bo nie oddał ani jednego strzału” – dodaje Tadeusz Płużański.

„Jest mi przykro, że człowiek, który nie zrobił nic dla Żołnierzy Niezłomnych będzie się ogrzewał w ich blasku” – podsumowuje dziennikarz „Super Expressu”.

mly/Telewizja Republika

fot.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook