Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: Komorowski wolał Jaruzelskiego od Wyklętych

24.02.2015

Prezydent zaangażuje się w obchody dnia Żołnierzy Wyklętych.


1 marca polscy patrioci będą obchodzić Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W obchody ma się włączyć Bronisław Komorowski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urzędujący prezydent do tej pory niespecjalnie interesował się sprawą upamiętnienia bohaterów II konspiracji.

„Bronisław Komorowski jest lepiej znany z honorowania komunistycznych zbrodniarzy niż Żołnierzy Wyklętych” – komentuje sprawę Tadeusz Płużański.

Publicysta, syn żołnierza Wyklętego, w rozmowie z Telewizją Republika wątpi w uczciwość intencji głowy państwa. W końcu to Bronisław Komorowski żegnał z honorami Wojciecha Jaruzelskiego, a na co dzień spotyka się z komunistycznymi generałami, którzy wprowadzali Stan Wojenny.

„W tej sytuacji zwrot w kierunku żołnierzy Wyklętych musi dziwić. Choć ... czemu tu się dziwić, mamy przecież rok wyborczy” – mówi Płużański.

„Jak sądzę Bronisław Komorowski nie ma wiele wspólnego z tą ideą ani rodzinnie ani politycznie. Głowa państwa lubi mówić, że jego ojciec był Żołnierzem Niezłomnym. Ale to nieprawda, bo nie oddał ani jednego strzału” – dodaje Tadeusz Płużański.

„Jest mi przykro, że człowiek, który nie zrobił nic dla Żołnierzy Niezłomnych będzie się ogrzewał w ich blasku” – podsumowuje dziennikarz „Super Expressu”.

mly/Telewizja Republika

fot.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook