Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kiszczak pozostanie bezkarny!

05.11.2014

Możemy powiedzieć, że o braku wyroku dla Jaruzelskiego czy Kiszczaka zadecydowano przy Okrągłym Stole – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info publicysta, autor książek Tadeusz Płużański.

Stefczyk.info: Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał zarządzenie, aby gen. Czesława Kiszczaka przymusowo doprowadzić w asyście policji na badania po uprzednim jego zatrzymaniu. Czy wreszcie nastąpi przełom w jego sprawie?

Tadeusz Płużanski: Myślę, że generał nie pojawi się w sądzie wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom. Proszę zwrócić uwagę, że gen. Jaruzelski przed śmiercią zawsze deklarował, że może stanąć przed sądem, a następnie się migał, oszukiwał i zasłaniał żoną. Podejrzewam, że gen. Kiszczak będzie bronił się brakiem mowy, podobnie jak wcześniej robił to Jaruzelski.

Czy plusem jest postawa sądu, który jednak wydał nakaz doprowadzenia „człowieka honoru” na badania?

Dobrze się stało, że sąd wykazał inicjatywę i chce rozmawiać z Kiszczakiem. Zobaczymy jaki będzie dalszy przebieg tej sprawy. Jeżeli wyniki badań oskarżonego o zbrodnie komunistyczne Kiszczaka - wykażą możliwość stawiennictwa w sądzie, to przypuszczam, że usłyszymy z ust sędziego oświadczenie, mówiące o aspektach humanitarnych i trosce o zdrowie starszego, schorowanego człowieka.

Czyli Kiszczak pozostanie bezkarny?

Podobnie jak gen. Jaruzelski. Przecież „człowieka honoru” nie można postawić przed sądem. I wbrew temu co mówi min. Tomasz Siemoniak - uważam, że Kiszczak po śmierci spocznie na wojskowych Powązkach.

III RP roztoczyła swoisty parasol ochronny nad zbrodniarzami komunistycznymi?

Możemy powiedzieć, że o braku wyroku dla Jaruzelskiego czy Kiszczaka zadecydowano przy Okrągłym Stole. Tam zapadły wiążące decyzje o abolicji dla komunistycznych dygnitarzy. Dopóki nie zaneguje tej koncepcji, która została wypracowana za naszymi plecami, na zawsze pozostaniemy spadkobiercami poprzedniej epoki.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook