Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Kiszczak pozostanie bezkarny!

05.11.2014

Możemy powiedzieć, że o braku wyroku dla Jaruzelskiego czy Kiszczaka zadecydowano przy Okrągłym Stole – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info publicysta, autor książek Tadeusz Płużański.

Stefczyk.info: Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał zarządzenie, aby gen. Czesława Kiszczaka przymusowo doprowadzić w asyście policji na badania po uprzednim jego zatrzymaniu. Czy wreszcie nastąpi przełom w jego sprawie?

Tadeusz Płużanski: Myślę, że generał nie pojawi się w sądzie wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom. Proszę zwrócić uwagę, że gen. Jaruzelski przed śmiercią zawsze deklarował, że może stanąć przed sądem, a następnie się migał, oszukiwał i zasłaniał żoną. Podejrzewam, że gen. Kiszczak będzie bronił się brakiem mowy, podobnie jak wcześniej robił to Jaruzelski.

Czy plusem jest postawa sądu, który jednak wydał nakaz doprowadzenia „człowieka honoru” na badania?

Dobrze się stało, że sąd wykazał inicjatywę i chce rozmawiać z Kiszczakiem. Zobaczymy jaki będzie dalszy przebieg tej sprawy. Jeżeli wyniki badań oskarżonego o zbrodnie komunistyczne Kiszczaka - wykażą możliwość stawiennictwa w sądzie, to przypuszczam, że usłyszymy z ust sędziego oświadczenie, mówiące o aspektach humanitarnych i trosce o zdrowie starszego, schorowanego człowieka.

Czyli Kiszczak pozostanie bezkarny?

Podobnie jak gen. Jaruzelski. Przecież „człowieka honoru” nie można postawić przed sądem. I wbrew temu co mówi min. Tomasz Siemoniak - uważam, że Kiszczak po śmierci spocznie na wojskowych Powązkach.

III RP roztoczyła swoisty parasol ochronny nad zbrodniarzami komunistycznymi?

Możemy powiedzieć, że o braku wyroku dla Jaruzelskiego czy Kiszczaka zadecydowano przy Okrągłym Stole. Tam zapadły wiążące decyzje o abolicji dla komunistycznych dygnitarzy. Dopóki nie zaneguje tej koncepcji, która została wypracowana za naszymi plecami, na zawsze pozostaniemy spadkobiercami poprzedniej epoki.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook