Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Płużański: Gwiazda Zandberga zgaśnie po wyborach

22.10.2015

Czy Adrian Zandberg to rzeczywiście czarny koń wtorkowej debaty w siedzibie telewizji nazywanej publiczną? - zastanawia się Tadeusz Płużański na łamach „Super Expressu”.

Jak zauważa, nowa gwiazda TVN i Gazety Wyborczej prócz znanych od wieków z lewicowego repertuaru frazesów o równości wszystkich, sprawiedliwości dziejowej czy wszechświatowym pokoju ten rewolucjonista w średnim wieku nie powiedział niczego odkrywczego.

Tłumacząc zachłyśnięcie się mediów wystąpieniem Zandberga Płużański pisze: 

„Trudno mi ten - chwilowy podkreślmy - zachwyt nad p. Zandbergiem tłumaczyć inaczej niż mizerią Platformy Obywatelskiej. Bo nawet prorządowe media tym razem nie posunęły się do tego, aby ogłaszać zwycięstwo ich kandydatki Ewy Kopacz. Pani premier wypadła w ostatniej debacie fatalnie. Powiem więcej - to było jej najgorsze wystąpienie w ciągu ostatnich ośmiu lat. I nawet tak teflonowi kandydaci jak Janusz Piechociński czy Ryszard Petru wypadli przy p. Kopacz wyśmienicie.” 

Jego zdaniem  Zandberg jest na rękę PO ponieważ może przyciągnąć część lewicowego elektoratu, odbierając zarazem głosy tzw. Zjednoczonej Lewicy.  A im  bardziej będzie atakował Barbarę Nowacką (zresztą swoją byłą dziewczynę),  tym lepiej dla Platformy, która zyskuje kosztem swojego głównego konkurenta na lewicy. A Platformie to nie szkodzi, bo komitet Zandberga prawdopodobnie i tak nie dostanie się do Sejmu (średnio ok. 1 proc. poparcia w sondażach) – zauważa. 
Jak przewiduje Płużański - gwiazda Zandberga zgaśnie 25 października i żadna "GW" czy TVN nie będą go już pompowały.  Bo przestanie być potrzebny. 

ansa/ SE

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook