Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Gwiazda Zandberga zgaśnie po wyborach

22.10.2015

Czy Adrian Zandberg to rzeczywiście czarny koń wtorkowej debaty w siedzibie telewizji nazywanej publiczną? - zastanawia się Tadeusz Płużański na łamach „Super Expressu”.

Jak zauważa, nowa gwiazda TVN i Gazety Wyborczej prócz znanych od wieków z lewicowego repertuaru frazesów o równości wszystkich, sprawiedliwości dziejowej czy wszechświatowym pokoju ten rewolucjonista w średnim wieku nie powiedział niczego odkrywczego.

Tłumacząc zachłyśnięcie się mediów wystąpieniem Zandberga Płużański pisze: 

„Trudno mi ten - chwilowy podkreślmy - zachwyt nad p. Zandbergiem tłumaczyć inaczej niż mizerią Platformy Obywatelskiej. Bo nawet prorządowe media tym razem nie posunęły się do tego, aby ogłaszać zwycięstwo ich kandydatki Ewy Kopacz. Pani premier wypadła w ostatniej debacie fatalnie. Powiem więcej - to było jej najgorsze wystąpienie w ciągu ostatnich ośmiu lat. I nawet tak teflonowi kandydaci jak Janusz Piechociński czy Ryszard Petru wypadli przy p. Kopacz wyśmienicie.” 

Jego zdaniem  Zandberg jest na rękę PO ponieważ może przyciągnąć część lewicowego elektoratu, odbierając zarazem głosy tzw. Zjednoczonej Lewicy.  A im  bardziej będzie atakował Barbarę Nowacką (zresztą swoją byłą dziewczynę),  tym lepiej dla Platformy, która zyskuje kosztem swojego głównego konkurenta na lewicy. A Platformie to nie szkodzi, bo komitet Zandberga prawdopodobnie i tak nie dostanie się do Sejmu (średnio ok. 1 proc. poparcia w sondażach) – zauważa. 
Jak przewiduje Płużański - gwiazda Zandberga zgaśnie 25 października i żadna "GW" czy TVN nie będą go już pompowały.  Bo przestanie być potrzebny. 

ansa/ SE

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook