Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Gowin i nowa partia? Wolne żarty

29.01.2013

Publicysta Tadeusz Płużański komentuje awanturę w PO i demaskuje taktykę w partii.

Stefczyk.info: Czy awantura konserwatystów z liberałami w PO to realny konflikt? Będzie z tego nowa partia?

Tadeusz Płużański, szefa działu Opinie "Super Expressu", publicysta tygodnika "W Sieci": Moim zdaniem to teatr, z którego nic nie wynika. Nie sądzę, żeby Jarosław Gowin miał zakładać partię. Partii nie tworzy się na bazie jednej osoby. Owa frakcja konserwatystów w PO to jest pic na wodę. To raptem kilka osób, które być może mają konserwatywny światopogląd, ale niewiele poza tym. Na partię to na pewno za mało. By stworzyć partię, potrzeba charyzmatycznego lidera. Pytanie czy Jarosław Gowin jest takim liderem? Być może ma on swoje poglądy, pytanie jednak czy jest w stanie za sobą pociągnąć inne osoby, bo do tego trzeba mieć  w sobie więcej charyzmy. Trzeba choćby umieć przemawiać na wiecach czy spotkaniach politycznych. Mam odczucie, że frakcja konserwatywna jest lansowana po to, żeby za wszelką cenę pokazać, że PO jest partią otwartą, jest dla wszystkich.

Czyli taka zabawa w dobrego i złego policjanta?

Trochę tak. PO pokazuje w ten sposób jak bardzo jest różnorodna oraz, że każdy może tam znaleźć swoje miejsce. Tymczasem wiadomo, że Platforma jest wciąż partią jednego lidera i jest nim Donald Tusk. Nie sądzę, żeby ostatnio coś się zmieniło. PO jest rządzona silną ręką. Mówi się, że PiS jest partią wodzowską, tymczasem ja spokojnie mogę powiedzieć, że taką partią jest PO, pod światłymi rządami „słońca Peru”. Nie ma tam miejsca dla innych liderów. Przypomnijmy sobie historię różnych „niepokornych” w PO, choćby trzech tenorów. Gdzie jest Zyta Gilowska, gdzie jest Jan Rokita, itd., itp? Gdyby Jarosław Gowin był realnym zagrożeniem, to już dawno zostałby wymieniony na inny "zderzak", innego, „lepszego” ministra.

Nie chodzi tu o budowę koncesjonowanej prawicy?

Moim zdaniem nie. Koncesjonowana prawica może być w przyszłości realną siłą, ale nie wyobrażam sobie, że to mogło się dziać do spółki z Gowinem. Nie spodziewam się, żeby Giertych dogadał się z ministrem sprawiedliwości. Koncesjonowaną prawicę widziałbym raczej jako projekt z Romanem Giertychem, Michałem Kamińskim i Radkiem Sikorskim na czele.

Rozmawiała DLOS

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook