Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Dlaczego tak późno?

18.02.2016

„Kiszczak wielokrotnie chwalił się tym, że tę swoją szafę posiada. Mówił, że ma dokumenty na osoby, które widzi w telewizji” – mówi Tadeusz Płużański w „Poranku Wnet” , podkreślając że zawartość szafy generała powinna zostać wydobyta za życia Kiszczaka.

„Po śmierci nie ma już takiej siły rażenia” -dodał. Zwrócił też uwagę, że za nielegalne przechowywanie akt jest paragraf. Zdaniem Płużańskiego, generał Kiszczak przechowywał te dokumenty w sposób nieuprawniony i to jedna z klęsk Rzeczpospolitej.

„Nie udało się Kiszczaka skazać w sposób skuteczny, ale też państwo polskie pozwoliło mu przechowywać materiały jakże ważne dla naszej wiedzy o historii, ale też dla ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności wielu osób” - podkreślił.

Płużański skomentował także sam fakt przyniesienia dokumentów do IPN przez wdowę po gen. Kiszczaku.  „Wdowa po generale Kiszczaku wielokrotnie pokazywała jaką jest osobą. Jest dosyć pustą, raczej mało subtelną. Jej poezje i zachowanie na cmentarzu podczas pogrzebu, wybielanie generała, robienie z niego bohatera” - wyliczał Płużański, przypominając że właśnie tacy byli włodarze państwowi w PRL, taka była ówczesna elita.

„Kiszczakowa wielokrotnie chwaliła się, są jej wspomnienia, przyznaje że dosyć luźno się prowadziła. Jeżeli Czesław nie miał na coś ochoty, to pukała do drzwi innych. Opowiadała o specjalnych strefach ochronnych na plaży, że z generałami sowieckimi wygrzewała się na słońcu. Tak się elita kraju nie zachowuje”- mówi historyk, dodając że wdowa po Kiszczaku pokazuje dziś, kim jest. 

frost / wPolityce.pl

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook