Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Dlaczego tak późno?

18.02.2016

„Kiszczak wielokrotnie chwalił się tym, że tę swoją szafę posiada. Mówił, że ma dokumenty na osoby, które widzi w telewizji” – mówi Tadeusz Płużański w „Poranku Wnet” , podkreślając że zawartość szafy generała powinna zostać wydobyta za życia Kiszczaka.

„Po śmierci nie ma już takiej siły rażenia” -dodał. Zwrócił też uwagę, że za nielegalne przechowywanie akt jest paragraf. Zdaniem Płużańskiego, generał Kiszczak przechowywał te dokumenty w sposób nieuprawniony i to jedna z klęsk Rzeczpospolitej.

„Nie udało się Kiszczaka skazać w sposób skuteczny, ale też państwo polskie pozwoliło mu przechowywać materiały jakże ważne dla naszej wiedzy o historii, ale też dla ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności wielu osób” - podkreślił.

Płużański skomentował także sam fakt przyniesienia dokumentów do IPN przez wdowę po gen. Kiszczaku.  „Wdowa po generale Kiszczaku wielokrotnie pokazywała jaką jest osobą. Jest dosyć pustą, raczej mało subtelną. Jej poezje i zachowanie na cmentarzu podczas pogrzebu, wybielanie generała, robienie z niego bohatera” - wyliczał Płużański, przypominając że właśnie tacy byli włodarze państwowi w PRL, taka była ówczesna elita.

„Kiszczakowa wielokrotnie chwaliła się, są jej wspomnienia, przyznaje że dosyć luźno się prowadziła. Jeżeli Czesław nie miał na coś ochoty, to pukała do drzwi innych. Opowiadała o specjalnych strefach ochronnych na plaży, że z generałami sowieckimi wygrzewała się na słońcu. Tak się elita kraju nie zachowuje”- mówi historyk, dodając że wdowa po Kiszczaku pokazuje dziś, kim jest. 

frost / wPolityce.pl

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook