Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”

09.12.2016

„Takimi przypadkami - nawoływania do zbrodni - musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” - pisze w „Super Expressie” Tadeusz Płużański, komentując wpis byłego milicjanta, sympatyka KOD.

„W Warszawie na demonstracji czy marszu będziemy szli spod KC PZPR pod obecną siedzibę PiS. W ten sposób chcemy symbolicznie spiąć dwa 13 grudnie: 1981 r. z 2016 r.” - cytuje Płużański Mateusza Kijowskiego, lidera KOD.   

Publicysta słusznie zwraca uwagę: „Tylko co tu spinać? Okupację sowiecką z wolną Polską? Dyktaturę z demokracją? Jaruzelskiego z Kaczyńskim? Czy prezes PiS walczył z Żołnierzami Wyklętymi i dostał za to Krzyż Walecznych? Czy donosił na kolegów jako kapuś zbrodniczej Informacji Wojskowej TW "Wolski"? Czy pacyfikował śląskie kopalnie Wujek i Manifest Lipcowy?” 

I przypomina bulwersujące słowa lidera KOD: „Ale dla Kijowskiego to nie były pacyfikacje z ofiarami śmiertelnymi, tylko zamieszki”. 

Płużański podkreśla, że choć Kijowski jednak dostrzega różnice między PRL a współczesną Polską i widzi, że nie ma dziś wojsk na ulicach, to jednak „sprawa jest poważna”. 

„To nie tylko obrona stanu wojennego i esbeckich przywilejów przez niejakiego Mazgułę” - pisze. 

Płużański cytuje internetowy wpis jednego sympatyków KOD, w którym padają słowa o zachowanej broni wśród byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. „Może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie" – czytamy. 

Płużański stwierdza dobitnie: „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”. I przypomina w tym momencie skandaliczne wypowiedzi działaczy Komunistycznej Młodzieży Polskiej i proputinowskiej partii Zmiana, wychwalających morderstwa Stalina, a także proponujących nową dyscyplinę olimpijską: "strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim". 

„Takimi przypadkami - nawoływania do zbrodni - musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” - stwierdza Płużański, by - jak wyraża nadzieję - milicja ponownie nie użyła broni. 

ak/Se.pl

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook