Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”

09.12.2016

„Takimi przypadkami - nawoływania do zbrodni - musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” - pisze w „Super Expressie” Tadeusz Płużański, komentując wpis byłego milicjanta, sympatyka KOD.

„W Warszawie na demonstracji czy marszu będziemy szli spod KC PZPR pod obecną siedzibę PiS. W ten sposób chcemy symbolicznie spiąć dwa 13 grudnie: 1981 r. z 2016 r.” - cytuje Płużański Mateusza Kijowskiego, lidera KOD.   

Publicysta słusznie zwraca uwagę: „Tylko co tu spinać? Okupację sowiecką z wolną Polską? Dyktaturę z demokracją? Jaruzelskiego z Kaczyńskim? Czy prezes PiS walczył z Żołnierzami Wyklętymi i dostał za to Krzyż Walecznych? Czy donosił na kolegów jako kapuś zbrodniczej Informacji Wojskowej TW "Wolski"? Czy pacyfikował śląskie kopalnie Wujek i Manifest Lipcowy?” 

I przypomina bulwersujące słowa lidera KOD: „Ale dla Kijowskiego to nie były pacyfikacje z ofiarami śmiertelnymi, tylko zamieszki”. 

Płużański podkreśla, że choć Kijowski jednak dostrzega różnice między PRL a współczesną Polską i widzi, że nie ma dziś wojsk na ulicach, to jednak „sprawa jest poważna”. 

„To nie tylko obrona stanu wojennego i esbeckich przywilejów przez niejakiego Mazgułę” - pisze. 

Płużański cytuje internetowy wpis jednego sympatyków KOD, w którym padają słowa o zachowanej broni wśród byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. „Może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie" – czytamy. 

Płużański stwierdza dobitnie: „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”. I przypomina w tym momencie skandaliczne wypowiedzi działaczy Komunistycznej Młodzieży Polskiej i proputinowskiej partii Zmiana, wychwalających morderstwa Stalina, a także proponujących nową dyscyplinę olimpijską: "strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim". 

„Takimi przypadkami - nawoływania do zbrodni - musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” - stwierdza Płużański, by - jak wyraża nadzieję - milicja ponownie nie użyła broni. 

ak/Se.pl

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook