Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Czas na politykę historyczną

07.08.2015

„Mam nadzieję, że Prezydent Duda będzie reagował na kłamstwa o 'polskich obozach'”.

Tadeusz Płużański liczy, że wraz z objęciem urzędu Prezydenta RP przez Andrzeja Dudę w Polsce rozpocznie się realizowanie polityki historycznej.

„Mam nadzieję, że będzie to bardziej prezydentura Komorowskiego (oczywiście "Bora", komendanta głównego AK) niż niemieckiego polonofoba Stauffenberga. Bardziej Pileckiego niż Dukaczewskiego. W końcu bardziej Kuklińskiego (który zostanie awansowany na stopień generała) niż Jaruzelskiego. Że w Polsce Andrzeja Dudy świętem będzie bardziej 11 listopada (1918) niż 4 czerwca (1989). Bardziej 1 marca (święto wyklętych) niż 8 maja ("zakończenie" wojny). Że będzie stanowczo reagował na kłamstwa o "polskich obozach koncentracyjnych". Że Polska doczeka się po prostu polityki historycznej” - pisze Płużański w „Super Expressie”.

Zaznacza, że „Andrzej Duda zapowiada, że będzie prezydentem dialogu”. „Na przekór tym, którzy w dniu zaprzysiężenia nie potrafili zachować się jak trzeba. Tak jak pewien dziennik, który postanowił pouczać Andrzeja Dudę po tym, jak wyciągnął rękę do tego środowiska, pisząc list do czytelników” - komentuje autor, odnosząc się do reakcji „Gazety Wyborczej” na list Andrzeja Dudy do jej czytelników.

„Nowy prezydent rozpoczyna symbolicznie. Triumfował 25 maja - w rocznicę śmierci Pileckiego. Przejmuje władzę 6 sierpnia - w rocznicę wymarszu z Oleandrów pierwszej kompanii kadrowej Piłsudskiego. A jak zakończy? Mam nadzieję, że tak jak Lecha Kaczyńskiego zapamiętaliśmy jako twórcę Muzeum Powstania Warszawskiego, tak Andrzej Duda pozostawi po sobie Panteon Bohaterów Narodowych na "Łączce" i Muzeum Żołnierzy Wyklętych na Rakowieckiej” - pisze publicysta.

Dodaje, że liczy na to, iż Andrzej Duda „nie będzie się czuł skrzyżowaniem Michnika i Bartoszewskiego (jak określił siebie Bronisław Komorowski), a odwoła się bardziej do tradycji Walentynowicz i Kaczyńskiego”.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook