Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Czas na politykę historyczną

07.08.2015

„Mam nadzieję, że Prezydent Duda będzie reagował na kłamstwa o 'polskich obozach'”.

Tadeusz Płużański liczy, że wraz z objęciem urzędu Prezydenta RP przez Andrzeja Dudę w Polsce rozpocznie się realizowanie polityki historycznej.

„Mam nadzieję, że będzie to bardziej prezydentura Komorowskiego (oczywiście "Bora", komendanta głównego AK) niż niemieckiego polonofoba Stauffenberga. Bardziej Pileckiego niż Dukaczewskiego. W końcu bardziej Kuklińskiego (który zostanie awansowany na stopień generała) niż Jaruzelskiego. Że w Polsce Andrzeja Dudy świętem będzie bardziej 11 listopada (1918) niż 4 czerwca (1989). Bardziej 1 marca (święto wyklętych) niż 8 maja ("zakończenie" wojny). Że będzie stanowczo reagował na kłamstwa o "polskich obozach koncentracyjnych". Że Polska doczeka się po prostu polityki historycznej” - pisze Płużański w „Super Expressie”.

Zaznacza, że „Andrzej Duda zapowiada, że będzie prezydentem dialogu”. „Na przekór tym, którzy w dniu zaprzysiężenia nie potrafili zachować się jak trzeba. Tak jak pewien dziennik, który postanowił pouczać Andrzeja Dudę po tym, jak wyciągnął rękę do tego środowiska, pisząc list do czytelników” - komentuje autor, odnosząc się do reakcji „Gazety Wyborczej” na list Andrzeja Dudy do jej czytelników.

„Nowy prezydent rozpoczyna symbolicznie. Triumfował 25 maja - w rocznicę śmierci Pileckiego. Przejmuje władzę 6 sierpnia - w rocznicę wymarszu z Oleandrów pierwszej kompanii kadrowej Piłsudskiego. A jak zakończy? Mam nadzieję, że tak jak Lecha Kaczyńskiego zapamiętaliśmy jako twórcę Muzeum Powstania Warszawskiego, tak Andrzej Duda pozostawi po sobie Panteon Bohaterów Narodowych na "Łączce" i Muzeum Żołnierzy Wyklętych na Rakowieckiej” - pisze publicysta.

Dodaje, że liczy na to, iż Andrzej Duda „nie będzie się czuł skrzyżowaniem Michnika i Bartoszewskiego (jak określił siebie Bronisław Komorowski), a odwoła się bardziej do tradycji Walentynowicz i Kaczyńskiego”.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook