Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Celebryci sięgnęli dna

05.01.2017

„Celebryci: Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Jacek Poniedziałek i Maciej Stuhr w rozmowie z brukowcem KOD "Newsweekiem" sięgnęli dna. Cielecka wyznała, że wracając tramwajem po manifestacji KOD, czuła się jak żydowskie dziecko w czasie okupacji” - pisze Tadeusz Płużański w „Super Expressie”.

Płużański wyśmiewa wypowiedzi celebrytów, którzy są przerażani kaczystowską dyktaturą w Polsce. Publicysta przytacza wypowiedź Macieja Stuhra, który jadąc w tramwaju zastanawia się nad preferencją wyborczą „łysawego pana”, a także Mai Ostaszewskiej, która stwierdza ze zgrozą, że dzisiejsza Polska to: „narastająca ksenofobia, galopujący antysemityzm, homofobia i próba zdeptania godności kobiet, odebranie im prawa do decydowania o sobie".

Z kolei Jacek Poniedziałek wyraża troskę o los dzieci i ich edukacji w czasach „zakneblowanej demokracji”, mówiąc o „zakłamanej historii bez Wałęsy”. Płużański zwraca również uwagę na jego antyklerykalizm, gdy mówi o „władzy na pasku Kościoła”. 

„Wśród złotych myśli Poniedziałka też nie mogło zabraknąć porównań obecnej Polski do PRL: "nawet za komuny nie widziałem takiej nienawiści", a stwierdzenie, że "stoimy na skraju wojny domowej" dziwnie przypomina propagandę komunistów walczących z Żołnierzami Wyklętymi” - podkreśla Płużański. 

Publicysta stwierdza dobitnie: „Rzadko się zdarza takie nagromadzenie kłamstw i bzdur”. „Ale wspomniani celebryci nie są nawet oryginalni” - dodaje Płużański, wyliczając „podobne bełkoty” Daniela Olbrychskiego, Agnieszki Holland czy Krystyny Jandy.

„Przepraszam, zapomniałbym o jeszcze jednym KOD-omicie: Krzysztofie Pieczyńskim. Ten nie tylko władzę świecką, ale nawet duchowną chce stawiać przed trybunałem sprawiedliwości "za zbrodnie przeciwko ludzkości". Tu już nawet lekarz nie pomoże” - puentuje Płużański.


ak/"Super Express"

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook