Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Bestie wciąż czekają na osądzenie

24.04.2013

Niestety korzenie III RP tkwią w tych latach wczesnopowojennych – mówi Tadeusz Płużański, autor książki "Bestie".

Historyk i publicysta Tadeusz Płużański w Studiu Telewizyjnym portalu wPolityce.pl mówił o swojej nowej książce - „Bestie 2”. Autor zaczyna trasę promocyjną drugiej części swojej pracy.

„To są książki o zbrodniarzach, przede wszystkim komunistycznych, którzy działali na szkodę Polski i Polaków, na szkodę narodu polskiego i nie zostali ukarani w II RP, mimo upływy już 24 lat. Nie zostali skazani, mimo, że ich zbrodnie zostały ewidentnie udokumentowane” - mówi Płużański.

Wskazuje, że pierwsza część - „Bestie” - nie wyczerpała tematu. „Ona nie wyczerpała tematu, bo materiałów jest sporo. Ewidentnie ci ludzie jeszcze od nas nie odeszli. Wielu z nich żyje – jak wiadomo – pobierając wysokie emerytury. W przeciwieństwie do ich ofiar. Toczą się procesy przed sądami. I mimo iż IPN, który jest głównym oskarżycielem w tych sprawach, wnosi akty oskarżenia, to w sądach te sprawy się rozmydlają. Sędziowie nie rozumieją pojęcia zbrodni komunistycznej” - tłumaczy gość wPolityce.pl.

Dodaje, że często sędziowie „są sami uwikłani w sądownictwo dawnych czasów, stalinowskie, czy komunistyczne”.

Historyk tłumaczy, że swoimi pracami chce pokazać ciągłość PRL i III RP. „Chcę pokazać, że niestety korzenie III RP tkwią w tych latach wczesnopowojennych. Wtedy ukształtowały się te nowe elity władzy. Sowieckiej władzy, które trwają do dziś, w polityce, biznesie, mediach” - wyjaśnia.

W swojej najnowszej książce „Bestie 2” Tadeusz M. Płużański z kolei pisze: „Jak do tego doszło, że wymazywany z pamięci rotmistrz Witold Pilecki stał się idolem kiboli” - nie może się nadziwić gazeta Adama Michnika. Dalej w oparach naukowego absurdu próbuje udowodnić tezę, że „kibole”, chyba jako ktoś gorszy od redaktorów z Czerskiej, nie mają prawa do bohatera walki z dwoma totalitaryzmami”.

Cała rozmowa z Tadeuszem Płużańskim na portalu wPolityce.pl

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook