Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: ZDF chce wybielić Niemców

24.01.2017

"Akcja #GermanDeathCamps na pewno dotrze do wielu internautów. Pytanie tylko, czy Niemcy oraz reszta państw zachodnich wyciągną z niej jakiekolwiek wnioski" - zwrócił uwagę na antenie Telewizji Republika Tadeusz Płużański, historyk, dziennikarz.

Jak zauważa,  ZDF  blokuje informacje ws. obozów zagłady założonych i prowadzonych przez Nazistowskie Niemcy. 

"Nasi zachodni sąsiedzi od lat 50' przyjęli strategię nazywania obozów zagłady polskimi. Wtedy funkcjonariusze niemieckiego wywiadu, pracujący wcześniej pod wodzą Gebbelsa pracowali nad tym, by ich winy zrzucić na Polaków. Dziś mamy regres, w którym Niemcy jawnie kłamią i chcą całkowicie wybielić obywateli niemieckich" - podkreśla historyk.

Przypomniał, że sprzeciwił się temu pewien więzień Auschwitz-Birkenau, który podkreślił, że nie był w polskim obozie zagłady a pilnujący go funkcjonariusze SS nie mówili po "nazistowsku" tylko po niemiecku.

"Nie dość, że Niemcy próbują wmówić wszystkim, że to Polacy są odpowiedzialni za zagładę w obozach to jeszcze podkreślają, że podczas kolejnej okupacji – sowieckiej – nadal były obozy zagłady" -powiedział.

Podkreślił również, że bardzo ważne jest to, by ten temat został poruszony na Zachodzie.  

"W Polsce rozmawiamy o tym coraz śmielej i otwarcie, ale musimy zrzucić narrację i prawdziwą historię pokazać całemu światu. Nie możemy sobie wmówić, że jesteśmy narodem morderców bo to nie jest prawda. Trzeba edukować ludzi na całym świecie – szczególnie na Zachodzie" - podkreślił Tadeusz Płużański. 

wkt/Telewizja Republika

[fot. Fratria]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook