Jedynie prawda jest ciekawa


Płk. Wroński o zarzutach Pytla: Pomalowane ruiny zawsze będą ruinami

15.02.2017

„Przeanalizowałem dwukrotnie wypowiedź pana Pytla i tam nie ma żadnych konkretów. Jestem w stanie sam zrobić taki program” - powiedział w programie „Minęła dwudziesta” płk. Piotr Wroński, były funkcjonariusz służb specjalnych. Rozmowa dotyczyła słów krytyki skierowanych w kierunku Antoniego Macierewicza przez byłego szefa SKW gen. Piotra Pytla, któremu nie podobają się działania MON.

MON wykazało, że gen. Pytel ma zarzuty za umowę o współpracę z rosyjskim FSB. Płk. Wroński zapytany o to, czy polskie przepisy pozwalają na to, aby służby między sobą współpracowały, odpowiedział, że jest to możliwe, ale w szczególnych przypadkach.

„Niezmiennie patrzę na to w ten sposób, że pomalowane ruiny zawsze będą ruinami. Trzeba dokonać dość głębokiej i gwałtownej reformy tego wszystkiego. Takie umowy bywają podpisywane, nawet z przeciwnikami, ale w ściśle określonym, konkretnym zakresie (np. w sprawie terroryzmu). W ambasadzie rosyjskiej jest oficjalny łącznik FSB i łącznik służb Odbywały się wizyty, ale to było na poziomie co najmniej ministra. Jak pamiętam, to nawet w Agencji Wywiadu nie było takiej wizyty i tej współpracy nie ma” - podkreślił.

Odniósł się również do wypowiedzi gen. Pytla w jednym z programów telewizyjnych.

„Program z udziałem gen. Pytla był programem idealnie wyreżyserowanym. Nie bagatelizowałbym tego, ponieważ wszystkie pytania zadawane przez panią redaktor były pytaniami z tezą, pytaniami zamkniętymi i z odpowiedzią. To był przykład dobrze zrobionej manipulacji i dezinformacji. Przeanalizowałem dwukrotnie wypowiedź pana Pytla i tam nie ma żadnych konkretów. Jestem w stanie sam zrobić taki program. Wszystko jest ubrane oczywiście w otoczkę służb i jest zasłonięte tym, że jest ściśle tajne – jestem w stanie naprawdę coś takiego zrobić” - zwrócił uwagę płk. Wroński.

Zapytany o ocenę reformy armii odpowiedział, że zmiany ocenia pozytywnie, ale jest parę błędów. Jednak muszą się one zdarzać każdemu.

„Jest jakaś magia generałów, ale to nie generał tworzy wojsko. Tworzą je porucznicy, kapitanowie, majorzy. W Wielkiej Brytanii, oficer przychodzący któregoś dnia do służby, wie, że bez względu na to, jaką funkcję wyższą osiągnie, to i tak będzie musiał odejść idealnie po dwudziestu latach pracy operacyjnej. To jest odświeżanie kadr w służbach, co wiąże się również z zabezpieczeniem kontrwywiadowczym. Ja odszedłem po 27 latach, będąc zupełnie zdekonspirowanym. Im bardziej się wchodzi, człowiek się dekonspiruje. Temu nie można zaprzeczyć” - podkreślił płk. Wroński. 

wkt/"Minęła dwudziesta"

[fot. screen TVP.Info]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook