Jedynie prawda jest ciekawa


Płk Wroński: "Jestem za radykalną reformą służb"

14.02.2017

Emerytowany pułkownik służb specjalnych Piotr Wroński w porannej rozmowie w Telewizji Republika wypowiedział się na temat reformy Biura Ochrony Rządu.

Gościem programu "Polska na Dzień Dobry" był płk Piotr Wroński, emerytowany oficer Służb Specjalnych. Rozmowa dotyczyła reformy Biura Ochrony Rządu.

– Program Moniki Olejnik z generałem Piotrem Pytlem był wczoraj świetnie wyreżyserowany - stwierdził pułkownik Piotr Wroński. - Program służył do paru wrzut i już po reakcjach na Facebooku zauważyłem, że to, co powiedział generał ludzie odbierają za fakty. Tam były rzeczy, które sprawiały wrażenie potwierdzonych. Żadna jednak z tych informacji nie została potwierdzona. Wydaje mi się, ze w ataku na kierownictwo MON została zmieniona taktyka na bardziej wyrafinowaną. Nie chce oceniać gen Pytla, ale na miejscu kierownictwa ABW zastanawiałbym się, czy nie ma materiałów UOP-u związanych z panem generałem - stwierdził Piotr Wroński.

-- Jeśli państwo słuchają tego typu audycji, to radziłbym poszukać konkretów - stwierdził pułkownik Wroński. - Ja też jestem w stanie powiedzieć, że znam sprawę SOR, która dotyczyła Kowalskiego, a Kowalski zrobił to, o czym mówią komunikaty. Tylko niestety materiałów nie ma, bo są tajne, a reszta została zniszczona. Jeśli się do tego dołoży otoczkę Służb Specjalnych, mamy wspaniałą możliwość dezinformacji i manipulacji. U Moniki Olejnik to nie był wywiad na żywo, to wyglądało tak, jakby obie strony recytowały swoje kwestie, jak u Szekspira - powiedział Wroński.

– Jestem absolutnie za reformą służb, nawet radykalną - stwierdził Piotr Wroński. - Reforma jest oczywiście potrzebna. Przede wszystkim BOR musi dostać uprawnienia Secret Service. Wiem, że pojawią się krzyki, zastrzeżenia, że zaraz będą nas inwigilować, ale to nie jest tak. To, co ja nazywam sekcją operacyjno-rozpoznawczą, służy analizie zagrożeń, sprawdzaniu miejsc, które wizytuje osoba ochraniana, tworzenie pewnych procedur - podkreślił pułkownik.
"Nie szukam winnych wypadku premier Szydło, tylko błędów, które popełniono"

– BOR musi mieć również możliwości decydujące, czyli wydawać polecenia policji - zaznaczył Piotr Wroński. - Jeśli premier jedzie do Kielc, to oficer BOR-u ma uprawnienia, żeby pokierować w Kielcach policją. Co z tego, że podpisujemy współpracę między ABW a BOR, skoro to wszystko trwa i jest nieskuteczne - stwierdził pułkownik.

– Nie chodzi o to, że kogoś mają wywalić, ale chodzi o ustawienie tego tak, żeby to grało - podkreślił pułkownik. - Ja w ogóle nie szukam winnych wypadku premier Szydło, tylko błędów, które popełniono i które należy skorygować. Teraz szukamy winnych, kierowcy, który ma zostać ukarany - mówił pułkownik Wroński.
"To nie była pani Beata Szydło, tylko premier, która nazywa się Beata Szydło, stąd podwyższona ochrona"

– Z drugiej strony ja też nie rozumiem czasami ludzi - powiedział Wroński. - To jest kraj demokratyczny i chcemy, że Ci, których wybraliśmy stali w korkach, stali na światłach. Tego nie ma nigdzie na świecie. Takie historie, że premier jeździ na rowerze można włożyć w inne bajki. To nie była pani Beata Szydło, tylko polska premier, która nazywa się Beata Szydło, stąd podwyższona ochrona - zaznaczył gość programu.

[foto.telewizjarepublika.pl]
MW/telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook