Jedynie prawda jest ciekawa


Płk Wroński: "Jestem za radykalną reformą służb"

14.02.2017

Emerytowany pułkownik służb specjalnych Piotr Wroński w porannej rozmowie w Telewizji Republika wypowiedział się na temat reformy Biura Ochrony Rządu.

Gościem programu "Polska na Dzień Dobry" był płk Piotr Wroński, emerytowany oficer Służb Specjalnych. Rozmowa dotyczyła reformy Biura Ochrony Rządu.

– Program Moniki Olejnik z generałem Piotrem Pytlem był wczoraj świetnie wyreżyserowany - stwierdził pułkownik Piotr Wroński. - Program służył do paru wrzut i już po reakcjach na Facebooku zauważyłem, że to, co powiedział generał ludzie odbierają za fakty. Tam były rzeczy, które sprawiały wrażenie potwierdzonych. Żadna jednak z tych informacji nie została potwierdzona. Wydaje mi się, ze w ataku na kierownictwo MON została zmieniona taktyka na bardziej wyrafinowaną. Nie chce oceniać gen Pytla, ale na miejscu kierownictwa ABW zastanawiałbym się, czy nie ma materiałów UOP-u związanych z panem generałem - stwierdził Piotr Wroński.

-- Jeśli państwo słuchają tego typu audycji, to radziłbym poszukać konkretów - stwierdził pułkownik Wroński. - Ja też jestem w stanie powiedzieć, że znam sprawę SOR, która dotyczyła Kowalskiego, a Kowalski zrobił to, o czym mówią komunikaty. Tylko niestety materiałów nie ma, bo są tajne, a reszta została zniszczona. Jeśli się do tego dołoży otoczkę Służb Specjalnych, mamy wspaniałą możliwość dezinformacji i manipulacji. U Moniki Olejnik to nie był wywiad na żywo, to wyglądało tak, jakby obie strony recytowały swoje kwestie, jak u Szekspira - powiedział Wroński.

– Jestem absolutnie za reformą służb, nawet radykalną - stwierdził Piotr Wroński. - Reforma jest oczywiście potrzebna. Przede wszystkim BOR musi dostać uprawnienia Secret Service. Wiem, że pojawią się krzyki, zastrzeżenia, że zaraz będą nas inwigilować, ale to nie jest tak. To, co ja nazywam sekcją operacyjno-rozpoznawczą, służy analizie zagrożeń, sprawdzaniu miejsc, które wizytuje osoba ochraniana, tworzenie pewnych procedur - podkreślił pułkownik.
"Nie szukam winnych wypadku premier Szydło, tylko błędów, które popełniono"

– BOR musi mieć również możliwości decydujące, czyli wydawać polecenia policji - zaznaczył Piotr Wroński. - Jeśli premier jedzie do Kielc, to oficer BOR-u ma uprawnienia, żeby pokierować w Kielcach policją. Co z tego, że podpisujemy współpracę między ABW a BOR, skoro to wszystko trwa i jest nieskuteczne - stwierdził pułkownik.

– Nie chodzi o to, że kogoś mają wywalić, ale chodzi o ustawienie tego tak, żeby to grało - podkreślił pułkownik. - Ja w ogóle nie szukam winnych wypadku premier Szydło, tylko błędów, które popełniono i które należy skorygować. Teraz szukamy winnych, kierowcy, który ma zostać ukarany - mówił pułkownik Wroński.
"To nie była pani Beata Szydło, tylko premier, która nazywa się Beata Szydło, stąd podwyższona ochrona"

– Z drugiej strony ja też nie rozumiem czasami ludzi - powiedział Wroński. - To jest kraj demokratyczny i chcemy, że Ci, których wybraliśmy stali w korkach, stali na światłach. Tego nie ma nigdzie na świecie. Takie historie, że premier jeździ na rowerze można włożyć w inne bajki. To nie była pani Beata Szydło, tylko polska premier, która nazywa się Beata Szydło, stąd podwyższona ochrona - zaznaczył gość programu.

[foto.telewizjarepublika.pl]
MW/telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook