Jedynie prawda jest ciekawa


Pitbull czy york?

04.10.2013

Na zgniłym od nadmiernego zadłużenia Zachodzie banksterzy i siedzący u nich w kieszeniach politycy przez lata niszczyli zdroworozsądkowe zasady funkcjonowania rynków finansowych.

Nadzór finansowy, który powinien stać na straży stabilności, i jak szkolony pitbull zagryzać banksterskie szczury roznoszące zarazę długu i toksyny pochodnych instrumentów kredytowych, został przekształcony w kanapowego yorka z różową kokardą na głowie, który głównie leży na plecach i czeka żeby go poczochrać.

Polska była jednym z niewielu krajów, w których nadzór ciągle miał kły i jak zawarczał to dudniło. Ale zachodnia głupota dotarła do Polski, podobnie jak ogłupiające teleturnieje w rodzaju jak oni …ańczą lub … ają. W tym roku polityczni nominanci w KNF przegłosowali 4:3 przewodniczącego i dwóch wice, co zdarzyło się por raz pierwszy w historii i dali sygnał dymny bankom, że czas rozpędzić koło nowych długów. Nie trzeba było dwa razy dymić, kolejne dziesiątki tysięcy ruszyło po przyjemne kredyty konsumpcyjne żeby na przykład powiększyć sobie organ plazmowy o parę cali, żeby mieć koniecznie większego niż sąsiad. A teraz minister Sami Wiecie Który planuje uśpić pitbula i na to miejsce posadzić cziłałę. Czyli odebrać nadzorowi możliwość wydawania wiążących rekomendacji. O co chodzi? Oczywiście o nadchodzące wybory, żeby zadłużający się ludzie wygenerowali krótkoterminowy popyt przedwyborczy, żeby gospodarka choć na chwilę się zakręciła. A że potem przez dekady te długi trzeba będzie spłacać i że jeszcze nie będzie emerytury, bo ów minister rąbnie 200 jardów z drugiego filara, to już nie ich, treserów cziłały, zmartwienie.

Zachodnia zgnilizna nadzorcza przybiera czasami kuriozalne kształty. Szef Banku Anglii, nadbankster z doświadczenia, zapowiedział że będzie drukował pieniądze jak opętany, a premier Malutkiej wyspy, jak ostatnio o Anglii ktoś powiedział, planuje dalsze wsparcie programu budowy domów. Na to pośrednicy nieruchomości, którzy przecież żyją z tego rynku, w panice publicznie zaapelowali żeby przestać, bo na rynku nieruchomości na Malutkiej wyspie narasta gigantyczna bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości.

Jeżeli chcemy, żeby nasze pieniądze były bezpieczne i żeby nie dotarła do nas z zachodnim wiatrem szczurza zaraza zadłużenia musimy zapewnić, żeby nasz nadzór finansowy pozostał pitbulem, a nie zamienił się w cziłałę. To jest w naszym interesie.

Krzysztof Rybiński

[Fot. Wikimedia Commons / Manuel González Olaechea y Franco / licencja cc 3.0, gfdl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook