Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zrzuca z siebie obraz pieniackiej partii

13.09.2014

Czy partia Kaczyńskiego poszerzy swój elektorat kandydaturą Marka Lasoty?

"Polską polityką przez ostatnie 10 lat rządził konflikt także personalny – między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim. Abdykacja jednego z nich niesie ogromne wyzwania. Donald Tusk był bardzo sprawnym graczem, który nie raz ratował swoją partię z tarapatów. Ewa Kopacz nie będzie ciągnęła Platformy – to jej zaplecze będzie musiało ją ciągnąć" - zwracał uwagę Piotr Zaremba w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3 - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika "Idziemy" i portalu wPolityce.pl. 

Podkreślił przy tym, że być może będzie próba szkolenia pani Kopacz. "Nie widzę jednak dobrego materiału w Ewie Kopacz na następcę Donalda Tuska" - ocenił publicysta "wSieci".

Z kolei Wiktor Świetlik z Centrum Monitoringu Wolności Prasy podkreślał niestabilność przyszłej pani premier. "Moim zdaniem to nie jest twarda osoba, a histeryczny charakter. To gigantyczna różnica. Ale też trzeba stawiać pytanie, czy PiS nie popełni błędu koncentrując się dalej na Tusku. PiS powinno mówić o potrzebie zajęcia przestrzeni w gnijącej pustce pozostawionej przez Tuska. To coś w stylu rządu Marka Belki, gdzie rząd SLD przestał być przeciwnikiem dla PiS i Platformy" - mówił.

Kolejnym wątkiem w audycji była sprawa wyborów samorządowych, a zwłaszcza niespodziewanej kandydatury Marka Lasoty w Krakowie. Dotychczasowy radny Platformy Obywatelskiej ma wystartować z list... PiS. "To wyraz większej całości. Przykład Lasoty pokazuje, że ta scena się porządkuje. On był przez lata członkiem klubów PO – a przy tym człowiekiem namaszczonym przez Janusza Kurtykę i człowiekiem szeroko rozumianej prawicy. To, że zostaje „ukradziony” przez PiS pokazuje, że ludzie o poglądach konserwatywnych nie będą szukali kariery w Platformie" - ocenił. 

I dodawał: "PO w dłuższej perspektywie będzie centrolewicą. Tu zawsze jest element pewnej zwłoki, bo Platforma unika zwady" - podkreślał publicysta "wSieci". 

Teresa Bochwic mówiła, że to bardzo dobra wiadomość. "Miejmy nadzieję, że będzie więcej takich spokojnych przejść porządnych ludzi z Platformy do obozu niepodległościowego. Dla mnie dramatyczną sprawą jest przykład Antoniego Mężydły, gdzie oczekiwałoby się, że człowiek z taką przeszłością nie ma tam co robić. Myślę, że te wybory są dramatycznie ważne dla Platformy, bo oni będą decydować o obsadzie komisji wyborczych, liczenia głosów, etc. To ci, którzy teraz wejdą, będą o tym decydowali" - mówiła przedstawicielka SDP. 

Podobnie sprawę widzi ks. Henryk Zieliński. "To bardzo duży sukces wizerunkowy PiS. Partia Kaczyńskiego wybierając Marka Lasotę zrzuca z siebie obraz pieniackiej partii, która szuka wszędzie konfliktów. Jeśli Platforma wystawiła słabego kandydata, to PiS wyznacza znanego, pokazując, że chodzi o sprawę, a nie o interes partykularny. Gdyby takich posunięć było więcej..." - mówił naczelny tygodnika "Idziemy". 

Kontynuując ten wątek, Wiktor Świetlik zwracał uwagę na brak odpowiedniego kandydata PiS w Warszawie. "Nie ma idealnego modelu na Warszawę. Dla Jacka Sasina sukcesem będzie wejście do drugiej tury – jego siła, mimo kompetencji, jest w Warszawie mała. Jeżeli Sasin ma kandydować na prezydenta Warszawy, to praca nad tym powinna odbywać się dwa lata wcześniej". 

Mówił też o tym, że duże znaczenie będzie miał wynik wyborów samorządowych - zwłaszcza tych do sejmików wojewódzkich. Świetlik podkreślał, że może rozpocząć się fala odejść z Platformy.

svit

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook