Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: To największy od 26 lat projekt wspierający rodziny

09.02.2016

"Po 8 tygodniach przedstawiamy największy program w ciągu ostatnich 26 lat. Będzie on nas kosztował tylko w tym roku 17 mld zł, w przyszłym - 22 mld zł. To jest ogromny krok, który ma na celu wzmocnić polską rodzinę. To największy projekt, jaki powstał w ciągu ostatnich 26 lat" - mówił na antenie radiowej Jedynki poseł PiS Michał Wójcik. -- mówił na antenie radiowej Jedynki poseł PiS Michał Wójcik, przypominając że stanowisko Platformy Obywatelskiej diametralnie zmieniło się w ciągu kilku tygodni.

Wskazał też na inne walory programu „Rodzina 500+”. "Mam nadzieję, jako osoba, która również zajmuje się rynkiem pracy i gospodarką, że pobudzi konsumpcję. I trzecia rzecz - chodzi o zmniejszenie ubóstwa. To 2,7 mln rodzin polskich, ponad 4 mln dzieci, z których wiele niestety żyje w skrajnym ubóstwie" - podkreślił. 

Nie zgadza się przy tym z zarzutami opozycji, że poprzez dofinansowanie rodzin spadnie zatrudnienie. "Opozycja, w moim przekonaniu, musi się zachowywać w sposób bardziej odpowiedzialny. Mówię przede wszystkim o Platformie Obywatelskiej,  która  proponuje 500 zł na każde dziecko. Musieliśmy przyjąć pewne kryterium dochodowe. (...) Ważne, że ten program się pojawił, jesteśmy otwarci na dyskusję, rozpoczyna się proces legislacyjny, mam nadzieję, że szybko się zakończy" - skwitował Wójcik.

Opozycja jest krytyczna wobec projektu. PO złożyła własny projekt, zgodnie z którym od 1 lipca rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na każde dziecko. Nowoczesna ma złożyć poprawki do projektu rządowego, zakładające m.in. wprowadzenia górnego progu dochodowego. 

frost / Polskie Radio, wPolityce.pl
[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook