Jedynie prawda jest ciekawa


PiS musi się rozwijać

24.10.2011

„Prawo i Sprawiedliwość nie może więcej przegrać wyborów” - powiedział w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Zbigniew Ziobro. Europoseł zaznacza, że „niekwestionowanym liderem partii jest Jarosław Kaczyński”.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że politycy partii muszą szanować samych siebie, ale przede wszystkim wyborców. PiS musi rozwijać się, jako struktura polityczna. Musi mieć przemyślany pomysł demokratyzacji, ale taki, który nie doprowadziłby do podziałów – zaznaczył polityk.

Ziobro przyznał, że siłą i nadzieją na mocniejszą pozycję PiSu w Polsce są ludzie w terenie. Możemy i musimy znaleźć w naszej formacji tkwiące pokłady energii i zacząć je wykorzystywać. (…) W terenie są tysiące, może dziesiątki tysięcy ludzi, którzy są nam życzliwi i często gotowi się zaangażować – zaznacza były minister sprawiedliwości.

W opinii Zbigniewa Ziobry nie ma w najbliższych latach szans na sprzyjający klimat medialny dla opozycji. Europoseł zaznacza, że media będą wmawiać ludziom, że PO będzie sobie lepiej radziła z kryzysem niż PiS. Trudności gospodarcze wcale nie muszą spowodować, że władza sama trafi w nasze ręce. A my nie możemy sobie pozwolić na kolejne 8 lat rządów Platformy i Tuska. Nie możemy zgodzić się na wizję, w której Tusk niczym Kaddafi będzie rządził Polską przez kolejne 20 lat. Z tą różnicą, że tam rządzono przy pomocy pięści i pałki. A w Polsce przy pomocy manipulacji i propagandy – tłumaczy Ziobro. Zaznacza, że warunki są trudne, druga strona ma wielką przewagę w środkach oddziaływania.

Ziobro powiedział, że przegrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych jest porażką. Nie można zabetonować partii i zadusić dyskusji po porażce. Trwanie i samozadowolenie to byłaby zła taktyka, która mogłaby spowodować w przyszłości spadek poparcia i kolejne porażki – tłumaczy polityk. Wspomina jednocześnie, że partia mogłaby powrócić do korzeni, które czerpały z tradycji narodowej, piłsudczykowskiej i konserwatywnej. Dzięki temu moglibyśmy pozyskać różne środowiska – wskazuje.

Ziobro wskazuje również, że konieczne jest wprowadzenie oddolnych demokratycznych wyborów na szefów okręgów poszczególnych szczebli hierarchii partyjnej. Powinni to być ludzie wybierani, a nie nominaci wskazywani z góry.

Odnosząc się do sytuacji na Węgrzech, Zbigniew Ziobro przypomina, że Wiktor Orban miał lepszą sytuację w kraju niż PiS w Polsce. Orbán w pewnym momencie uzyskał wsparcie części mediów elektronicznych. Poza tym na Węgrzech po prawej stronie działa narodowa partia Jobbik, która zbierała ataki establishmentu, a samemu Orbánowi pomagało to przesunąć się do centrum – przypomina Ziobro.

Wskazuje, że w Polsce PiS nie ma wyłączności na racjonalną opozycję, jaką miał Orbán. W polskim Sejmie w ławach opozycji zasiada partia Palikota i SLD. I to oni będą chcieli przejąć głosy niezadowolonych z kryzysu, elektoratu popierającego dziś PO, mniej zainteresowanego akcentowaniem wartości i patriotyzmu, a raczej łaknącego łatwych obietnic. Inżynieria społeczna z wykorzystaniem mediów mainstreamowych będzie kierowała niezadowolonych z PO do Palikota, a po części do SLD. Ta sytuacja jest bardzo groźna. Może ona oznaczać, że jeśli PiS nie wyciągnie wniosków, za cztery lata będą rządzić do spółki Tusk i Palikot. To jest czarny scenariusz, nie możemy na to pozwolić. Dlatego schemat nie jest jednak dokładnie taki sam, ale Orbán powinien nas inspirować – kwituje polityk.

"Nasz Dziennik"/MK

[fot. PAP/Radek Pietruszka]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook