Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„PiS może przekonać lemingi”

18.06.2014

- Prawo i Sprawiedliwość musi pokazać, że jest nie tylko partią wartości i symboli, lecz również siłą zdolną do prawdziwej modernizacji Polski — mówi Paweł Soloch z Instytutu Sobieskiego w rozmowie z braćmi Karnowskimi na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci”.

Organizator kongresu Polska Wielki Projekt przekonuje, że Polska potrzebuje szeregu konkretnych zmian, by wyjść ze swoistego klinczu, w jakim znajduje się nasz kraj. Czy PiS stać na ich przeprowadzenie?

- Już teraz partia Jarosława Kaczyńskiego musi wskazywać konkretne rozwiązania, przygotowywać projekty ustaw, wskazywać tych, którzy w razie wyborczego zwycięstwa będą przeprowadzać reformy. Program ogłoszony przez PiS w lutym i to, co prezentują środowiska będące eksperckim zapleczem partii, pokazują, że świadomość tych wyzwań jest. To dobra prognoza – mówi Soloch.

Ciekawym wątkiem rozmowy jest pytanie o to, czy do wizji zmiany i reformy Polski można nakłonić tzw. lemingi:

- Z większością pewnie nie, ale z 30–40 proc. tak. To oczywiście kwestia znalezienia odpowiedniego języka i argumentów przekonujących, że PiS jest nie tylko partią wartości i symboli, lecz również siłą zdolną do prawdziwej modernizacji Polski, w której mogą i powinni uczestniczyć także ci nazywani lemingami. Tę próbę trzeba podjąć. Podobnie jak dobrze wyważyć postawę wobec osób, które kojarzone są z przeciwnym obozem. Z jednej strony nasza twarda tożsamość jest najcenniejsza, z drugiej bez pewnych transferów oraz współdziałania z ludźmi o bardziej konformistycznej postawie nie zbuduje się większości zdolnej do przeprowadzenia realnych zmian przebudowy Polski w nowoczesne i sprawne państwo, zdolne do ochrony wartości, na których jest fundowana nasza tożsamość – czytamy w tygodniku.

Cała rozmowa w najnowszym wydaniu „wSieci”.

[Fot. Profil WybierzPiS na Faceboku]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook