Jedynie prawda jest ciekawa


Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

24.10.2016

"Okazuje się że zarówno Polacy jak i Węgrzy mieli rację. I te głosy docierają dziś do Niemiec i Francji. Zadziwiające, że politycy francuscy którzy mieli doświadczenia dotyczące fiaska multikulturowości" – zdecydowali się na przyjmowanie kolejnej fali uchodźców - mówił poseł Stanisław Piotrowicz (PiS) komentując sytuację we Francji związaną z likwidacją tzw. dżungli w Calais.

"Ci ludzie [imigranci – red. ] nie zamierzają asymilować się . Można by oczekiwać, że okażą wdzięczność z rękę, którą się do nich wyciąga, że będą się asymilować z gospodarzami. Tymczasem nic takiego się nie dzieje" - mówił Piotrowicz.

Komentując fakt,że w ubiegłym tygodniu wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się przeciw przymusowej relokacji uchodźców poseł PiS powiedział:

"Mój klub realizuje tego typu politykę konsekwentnie. Jesteśmy przeciwni imigracji jeśli chodzi o obce nam kręgi kulturowe. Poza tym jesteśmy bogatsi o doświadczenia Europy Zachodniej. Chcemy pomagać „tam”, nie wyrywając tych ludzi z ich kręgów kulturowych."

 Odnosząc się do niejednoznacznego stanowiska polityków PiS wobec umowy CETA, Piotrowicz przypomniał:

"Ta umowa była negocjowana ws. 2009 – 14 przez poprzedni rząd . I wtedy nie podnoszono żadnych wątpliwości. Społeczeństwo nic na ten temat nie wiedziało. Taka jest prawda. Odziedziczyliśmy to w spadku po poprzednim rządzie. Podchodzimy do tego w sposób bardzo rozważny. Ważymy „za” i „przeciw”."

Dodał też:

"Doszliśmy do wniosku, że potrzebne jest podniesienie procesu ratyfikacyjnego na kwalifikowaną większość w sejmie. Musimy się wsłuchiwać w głosy innych państw."

Komentując sprawę finansowania warszawskich fundacji przez Ratusz, polityk powiedział.

"Była mała transparentność w wydawaniu środków publicznych. Okazuje się, ze sponsorowane były dość dziwne fundacje i podmioty. Jedną z obdarowanych fundacji jest fundacja, którą kieruje były prezes Trybunału Konstytucyjnego. To potwierdza słuszność naszych racji, że w imię trójpodziału władz trzeba uczynić wszystko,żeby ten podział został zachowany. W tym kierunku zmierza ustawa o TK, a szczególnie os statusie sędziów TK."

Jak podkreślił, dziś prestiż stanowiska sędziego w stanie spoczynku jest wykorzystywany w prowadzeniu fundacji działającej przecie rządowi.

"To wszystko pokazuje,że jest duże zaangażowanie sędziów i byłych sędziów TK w działalność o charakterze politycznym. To powinno szokować. Bo jest podział władz, na który powołują się ci, którzy ten podział łamią. Stale o tym mówią sędziowie Rzepliński i Stępień.Tymczasem to oni uczynili wszystko, by sędziowie stali się czynnymi politykami. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości,że prezes Rzepliński jest czołowym politykiem opozycji. Już nawet się z tym nie skrywa. To jest widoczne. TK zajmuje się głównie tym czym zajmować się nie powinien. Zajmuje się polityką."

— powiedział Stanisław Piotrowicz. Gość TVP Info przyznał też, że nie rozumie przyczyn obecnych protestów kobiet na ulicach miast.

"Dlaczego teraz są te protesty, skoro parlament nie podejmuje żadnych działań, a rządzący nie podejmowali żadnych ustaw, które miałyby cokolwiek zmienić w tym zakresie? To przecież pani premier zapowiedziała zmiany legislacyjne, żeby wesprzeć kobiety. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty

-- powiedział.

ansa/ TVP Info

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook