Jedynie prawda jest ciekawa


Piotr Duda: Tylko Kaczyński na początku wierzył w Dudę

06.08.2015

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko - podkreśla lider "Solidarności" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zaznaczył w programie „Gość poranka” (TVP Info), że pokłada duże nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.

- Po raz pierwszy od 1989 r. podpisaliśmy umowę z nowym prezydentem” - powiedział szef „Solidarności” - powiedział szef „Solidarności”.

Duda podkreślił, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego. - Osobiście uważam, że system prezydencki jest bardzo dobry. (…) Odpowiada rządzący, a nie jakaś formacja czy koalicja. Przypominam sobie AWS, gdy były piękne, wspaniałe plany, ale musiała dobrać sobie koalicjanta, jakim była UW i czar prysł — stwierdził związkowiec.

Zapytany o to, czy jest możliwe obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: - Wszystko jest możliwe. (…) Jako związek zawodowy „Solidarność” chcemy nie tylko obniżenia wieku emerytalnego, ale również wprowadzenia okresu składkowego. Samo obniżanie wieku emerytalnego niczego nie daje.

Odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, Duda podkreślił, że „Solidarność” opowiada się za skala degresywną. - Nie chcemy wolnej kwoty od podatku tej samej dla wszystkich — zaznaczył szef „Solidarności”.

Piotr Duda zapytany o to, czy Andrzej Duda zakończy wojnę polsko-polską, podał swój własny przykład. - Starałem się mieć dobre kontakty i z PO i Donaldem Tuskiem, jak wyszło – wiadomo. (…) Jestem przekonany, że Andrzej Duda… — mówił szef „Solidarności”, któremu przerwał w połowie zdania dziennikarz TVP Info.

Związkowiec przypomniał również nastroje, jakie towarzyszyły wystawieniu kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko. Piotr Duda zna jednak swoje miejsce. Andrzej Duda jest merytorycznie przygotowany — powiedział lider „Solidarności”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

gah/jkub/TVP.Info

[fot. profil P. Dudy na Facebooku]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook