Jedynie prawda jest ciekawa


Piotr Duda: Tylko Kaczyński na początku wierzył w Dudę

06.08.2015

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko - podkreśla lider "Solidarności" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zaznaczył w programie „Gość poranka” (TVP Info), że pokłada duże nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.

- Po raz pierwszy od 1989 r. podpisaliśmy umowę z nowym prezydentem” - powiedział szef „Solidarności” - powiedział szef „Solidarności”.

Duda podkreślił, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego. - Osobiście uważam, że system prezydencki jest bardzo dobry. (…) Odpowiada rządzący, a nie jakaś formacja czy koalicja. Przypominam sobie AWS, gdy były piękne, wspaniałe plany, ale musiała dobrać sobie koalicjanta, jakim była UW i czar prysł — stwierdził związkowiec.

Zapytany o to, czy jest możliwe obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: - Wszystko jest możliwe. (…) Jako związek zawodowy „Solidarność” chcemy nie tylko obniżenia wieku emerytalnego, ale również wprowadzenia okresu składkowego. Samo obniżanie wieku emerytalnego niczego nie daje.

Odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, Duda podkreślił, że „Solidarność” opowiada się za skala degresywną. - Nie chcemy wolnej kwoty od podatku tej samej dla wszystkich — zaznaczył szef „Solidarności”.

Piotr Duda zapytany o to, czy Andrzej Duda zakończy wojnę polsko-polską, podał swój własny przykład. - Starałem się mieć dobre kontakty i z PO i Donaldem Tuskiem, jak wyszło – wiadomo. (…) Jestem przekonany, że Andrzej Duda… — mówił szef „Solidarności”, któremu przerwał w połowie zdania dziennikarz TVP Info.

Związkowiec przypomniał również nastroje, jakie towarzyszyły wystawieniu kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko. Piotr Duda zna jednak swoje miejsce. Andrzej Duda jest merytorycznie przygotowany — powiedział lider „Solidarności”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

gah/jkub/TVP.Info

[fot. profil P. Dudy na Facebooku]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook