Jedynie prawda jest ciekawa


Piotr Duda: Tylko Kaczyński na początku wierzył w Dudę

06.08.2015

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko - podkreśla lider "Solidarności" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zaznaczył w programie „Gość poranka” (TVP Info), że pokłada duże nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.

- Po raz pierwszy od 1989 r. podpisaliśmy umowę z nowym prezydentem” - powiedział szef „Solidarności” - powiedział szef „Solidarności”.

Duda podkreślił, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego. - Osobiście uważam, że system prezydencki jest bardzo dobry. (…) Odpowiada rządzący, a nie jakaś formacja czy koalicja. Przypominam sobie AWS, gdy były piękne, wspaniałe plany, ale musiała dobrać sobie koalicjanta, jakim była UW i czar prysł — stwierdził związkowiec.

Zapytany o to, czy jest możliwe obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: - Wszystko jest możliwe. (…) Jako związek zawodowy „Solidarność” chcemy nie tylko obniżenia wieku emerytalnego, ale również wprowadzenia okresu składkowego. Samo obniżanie wieku emerytalnego niczego nie daje.

Odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, Duda podkreślił, że „Solidarność” opowiada się za skala degresywną. - Nie chcemy wolnej kwoty od podatku tej samej dla wszystkich — zaznaczył szef „Solidarności”.

Piotr Duda zapytany o to, czy Andrzej Duda zakończy wojnę polsko-polską, podał swój własny przykład. - Starałem się mieć dobre kontakty i z PO i Donaldem Tuskiem, jak wyszło – wiadomo. (…) Jestem przekonany, że Andrzej Duda… — mówił szef „Solidarności”, któremu przerwał w połowie zdania dziennikarz TVP Info.

Związkowiec przypomniał również nastroje, jakie towarzyszyły wystawieniu kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko. Piotr Duda zna jednak swoje miejsce. Andrzej Duda jest merytorycznie przygotowany — powiedział lider „Solidarności”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

gah/jkub/TVP.Info

[fot. profil P. Dudy na Facebooku]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook