Jedynie prawda jest ciekawa

Piotr Duda: Tylko Kaczyński na początku wierzył w Dudę

06.08.2015

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko - podkreśla lider "Solidarności" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zaznaczył w programie „Gość poranka” (TVP Info), że pokłada duże nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.

- Po raz pierwszy od 1989 r. podpisaliśmy umowę z nowym prezydentem” - powiedział szef „Solidarności” - powiedział szef „Solidarności”.

Duda podkreślił, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego. - Osobiście uważam, że system prezydencki jest bardzo dobry. (…) Odpowiada rządzący, a nie jakaś formacja czy koalicja. Przypominam sobie AWS, gdy były piękne, wspaniałe plany, ale musiała dobrać sobie koalicjanta, jakim była UW i czar prysł — stwierdził związkowiec.

Zapytany o to, czy jest możliwe obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: - Wszystko jest możliwe. (…) Jako związek zawodowy „Solidarność” chcemy nie tylko obniżenia wieku emerytalnego, ale również wprowadzenia okresu składkowego. Samo obniżanie wieku emerytalnego niczego nie daje.

Odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, Duda podkreślił, że „Solidarność” opowiada się za skala degresywną. - Nie chcemy wolnej kwoty od podatku tej samej dla wszystkich — zaznaczył szef „Solidarności”.

Piotr Duda zapytany o to, czy Andrzej Duda zakończy wojnę polsko-polską, podał swój własny przykład. - Starałem się mieć dobre kontakty i z PO i Donaldem Tuskiem, jak wyszło – wiadomo. (…) Jestem przekonany, że Andrzej Duda… — mówił szef „Solidarności”, któremu przerwał w połowie zdania dziennikarz TVP Info.

Związkowiec przypomniał również nastroje, jakie towarzyszyły wystawieniu kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko. Piotr Duda zna jednak swoje miejsce. Andrzej Duda jest merytorycznie przygotowany — powiedział lider „Solidarności”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

gah/jkub/TVP.Info

[fot. profil P. Dudy na Facebooku]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook