Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Piotr Duda: Tylko Kaczyński na początku wierzył w Dudę

06.08.2015

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko - podkreśla lider "Solidarności" Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zaznaczył w programie „Gość poranka” (TVP Info), że pokłada duże nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.

- Po raz pierwszy od 1989 r. podpisaliśmy umowę z nowym prezydentem” - powiedział szef „Solidarności” - powiedział szef „Solidarności”.

Duda podkreślił, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego. - Osobiście uważam, że system prezydencki jest bardzo dobry. (…) Odpowiada rządzący, a nie jakaś formacja czy koalicja. Przypominam sobie AWS, gdy były piękne, wspaniałe plany, ale musiała dobrać sobie koalicjanta, jakim była UW i czar prysł — stwierdził związkowiec.

Zapytany o to, czy jest możliwe obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: - Wszystko jest możliwe. (…) Jako związek zawodowy „Solidarność” chcemy nie tylko obniżenia wieku emerytalnego, ale również wprowadzenia okresu składkowego. Samo obniżanie wieku emerytalnego niczego nie daje.

Odnosząc się do kwoty wolnej od podatku, Duda podkreślił, że „Solidarność” opowiada się za skala degresywną. - Nie chcemy wolnej kwoty od podatku tej samej dla wszystkich — zaznaczył szef „Solidarności”.

Piotr Duda zapytany o to, czy Andrzej Duda zakończy wojnę polsko-polską, podał swój własny przykład. - Starałem się mieć dobre kontakty i z PO i Donaldem Tuskiem, jak wyszło – wiadomo. (…) Jestem przekonany, że Andrzej Duda… — mówił szef „Solidarności”, któremu przerwał w połowie zdania dziennikarz TVP Info.

Związkowiec przypomniał również nastroje, jakie towarzyszyły wystawieniu kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

- Nikt w listopadzie nie wierzył w tę kandydaturę oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który sam zaproponował Andrzeja Dudę. Nie ukrywam, że padało też moje nazwisko. Piotr Duda zna jednak swoje miejsce. Andrzej Duda jest merytorycznie przygotowany — powiedział lider „Solidarności”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

gah/jkub/TVP.Info

[fot. profil P. Dudy na Facebooku]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook