Jedynie prawda jest ciekawa


Piotr Duda: Nie wiem, kto stoi za Kukizem

09.07.2015

Piotr Duda zaznaczył,że jeśli Kukiz zamierza startować do Sejmu, powinien mieć program. „Jeśli ludzie chcą głosować na Pawła Kukiza, bo dziś nie ma partii i nie wiadomo, jak ten twór będzie się nazywał".

Wiedziałem, że jeśli Paweł Kukiz dostanie dobry wyniki w wyborach prezydenckich, to będzie to dla niego z jednej strony splendor, a z drugiej obciążenie. Widać, że dzisiaj bardziej go to przytłacza - powiedział w Piotr Duda, szef „Solidarności” w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Duda zaznaczył, że każdy ma prawo wchodzić w politykę. Dopytywany, czy chciałby zobaczyć ruch Kukiza w Sejmie, odpowiedział: „Pawła na pewno, ale nie wiem, kto za nim stoi”. Przyznał, że „rozszedł się z Pawłem, dlatego, że Paweł chciał robić projekt polityczny”. „Obserwuję to, co robi. Wiedziałem jedno, że jeśli dostanie dobry wyniki w wyborach prezydenckich to będzie to dla niego z jednej strony splendor, z drugiej obciążenie. Widać, że dzisiaj bardziej go to przytłacza”-  ocenił Duda.

Jego zdaniem, Kukiz, jeśli zamierza startować do Sejmu, powinien mieć program. „Jeśli ludzie chcą głosować  na Pawła Kukiza, bo dziś nie ma partii i nie wiadomo, jak ten twór będzie się nazywał, to musi być program. Wyborcy muszą wiedzieć na, co stać tych ludzi, bo dziś nie wiadomo nawet, kto będzie na listach”- powiedział Duda.

Duda zapowiedział tez, że jeszcze w sierpniu powinna pojawić się propozycja nowej ustawy emerytalnej. Takie były jego uzgodnienia z prezydentem elektem.

„Jest to kwestia sierpnia”- powiedział. I zapewnił, że Solidarność ma własny projekt takiej ustawy. Po ogłoszeniu projektu przez prezydenta jest gotowa zgłosić ewentualne poprawki. O ile uzna to za konieczne.

Zdaniem Dudy najlepiej byłoby gdyby w kwestii obniżenia wieku emerytalnego odbyło się „referendum. "Jest wniosek do prezydenta o dopisanie pytań. I jest ekspertyza prawna, że można to zrobić”-  przypomniał. Szef Solidarności nie obawia się, że obniżenie wieku emerytalnego będzie wiązać się z obniżka i tak niskich emerytur. „Dziś składkę płacą tylko pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę. Jeśli wszyscy będą płacić - wszyscy będą mieli emerytury”- przekonywał. Zarzucił tez Ewie Kopacz zniszczenie całego pokolenia młodych ludzi.

„Młodzi ludzie, którzy weszli na rynek pracy kilka lat temu nie mają ani jednej składki. Można sobie pracować i 100 lat i nie mieć emerytury. To są skutki umów śmieciowych”- powiedział Piotr Duda.

ansa/TVN24

fot.wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook