Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: „Zdrajcy złapali media, urzędy i zaczęli kraść”

05.06.2014

Artysta w gorzkiej rozmowie z tygodnikiem „wSieci” na 4 czerwca.

- To czas na pewno ważny, ważna data, ale z dzisiejszej perspektywy nie ma czego świętować - mówi o 4 czerwca Jan Pietrzak Ryszardowi Makowskiemu w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

Artysta podkreśla, że czas pierwszych częściowo wolnych wyborów spędził w centrum emocji związanych ze spodziewaną wolnością - na wiecach, na których występował: - Pół Białegostoku stało gdzieś na polu w lesie, przy deskach estrady. Gdy śpiewałem „Żeby Polska była Polską”, „To nasze miejsce, to nasz kraj”, wywoływało to niezwykły entuzjazm i wzruszenie. Trudno to zapomnieć. Coś, co było ważne dla milionów ludzi, dla mnie też jest ważne. Dla mnie odniesieniem jest naród. Muszę jednak z przykrością nadmienić, że niektórzy z tych, którzy wtedy stali na scenie, okazali się ubeckimi szujami.

A nawet – jak dodaje – ci sami ludzie (którzy również w wyborach ’89 roku kandydowali), zakazywali Pietrzakowi występów.

- Wyrzucali mnie z każdego lokalu, z każdej telewizji, z każdego radia, i to trwa do dzisiaj. Wyszły wytyczne, że jestem niepewny, a plakat Henryka Tomaszewskiego „Żeby Polska była Polską, dwa + dwa musi zawsze być cztery” nie powinien być przypominany.

Z żalem mówi o tym, jak łaknąca wolności Polska została stłamszona:

- Została oszukana, jak to wielokrotnie bywało. (…) Łatwo, bo tutaj ludzie są pełni chrześcijańskiego miłosierdzia, miłości do ojczyzny, prostoduszni, myślący wprost, nie oszuści, a z drugiej strony cała okropna bolszewia, zdrajcy, którzy natychmiast złapali media, urzędy, spółki, zaczęli kraść. I jest, jak jest.

Dlaczego Polacy się temu nie przeciwstawili?

- „Solidarność” to byli młodzi chłopcy w drelichach. Stali przy bramie stoczni, modlili się do Matki Boskiej i do papieża. Śpiewali „Rotę”, „wyrwij murom zęby krat”, był w nich bunt, ale nie mieli świadomości politycznej. Trudno wymagać, żeby potrafili zarządzać organizmem państwowym. Wykorzystując to, władzę w Polsce przejęła jakaś mieszanina naszych okupantów, agentów Rosji i Niemiec, cynicznych łobuzów pochowanych do dziś głęboko w cieniu – mówi Jan Pietrzak.

Całą rozmowę znajdą Państwo w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

rch

[Fot. Andrzej Wiktor / "wSieci"]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook