Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Wybory zamknięte, teraz trzeba zamknąć fałszerzy

01.12.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci”.

Stefczyk.info: Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. Nad pierwszą wciąż unosi się poważny znak zapytania. Wiarygodność procedury obliczania ich wyników nie budzi zaufania. Co powinno się obecnie stać?

Jan Pietrzak: Potrzebna jest obecnie trzecia tura wyborów. Skończyły się dwie tury, czas na kolejną. Pora zacząć turę trzecią.

Czyli?

Trzeba rozliczyć fałszerzy. Wybory zamknięte, teraz trzeba zamknąć fałszerzy. I to będzie trzecia tura wyborów. Dowodów i powodów jest kilka. Po pierwsze, ponad 2 mln nieważnych głosów. To samo w sobie, niezależnie od tłumaczeń, kto karty podmieniał, czy kto za to odpowiada, jest dowodem na fałszerstwo wyborcze.

Może ludzie nie potrafią głosować?

Tu nie o ludzi chodzi, chodzi o system. Komisja wyborcza tak rozpisała wybory, tak je urządziła, żeby były głosy nieważne. Ludzie za to nie odpowiadają. Murzyńskie plemiona niepiśmienne oddają głosy uczciwie. To jest wina władzy, komisji wyborczej. Dlatego powtarzam, druga tura zamknięta, trzeba pozamykać tych, którzy doprowadzili do nieprawidłowości i fałszerstw. Trzeba znaleźć odpowiedzialnych.

Obecnie protestami wyborczymi zajmą się sądy. Staną na wysokości zadania?

Nie sądzę. Sądy bowiem są udziałowcami tego fałszerstwa. Cztery lata temu sądy nie zareagowały. Wcześniej również nie reagowały. Mówiono, że skala fałszerstw jest tak niewielka, że nie ma wpływu na wynik. Jednak każdy głos sfałszowany jest naruszeniem prawa. Sądy zaś są po to, by to prawo stosować. Sądy w systemie wyborczym III RP nie zdają jednak egzaminu. O innych sprawach już nie mówię... Sądy są tak samo winne. Trzecia tura dotyczy nie tylko komisji wyborczej, ale również sądów. Sądy trzeba rozgonić. To również element trzeciej tury.

Kogo powinna ona objąć?

Choćby prezesów głównych sądów w Polsce. Trzech ich przyszło do prezydenta Komorowskiego. Trzeciego dnia kampanii wyborczej przed II turą, gdy jeszcze nie były znane żadne oficjalne wyniki oni z prezydentem ustalili, że negowanie uczciwości jest skandalem, jest „odmętem szaleństwa”. Oni złamali prawo – i prezydent, i trzech najwyższych sędziów. To jest skandal, że tacy ludzie zajmują te stanowiska. W trzeciej turze wyborów wolnych Polaków trzeba ich wyrzucić na mordę. Oni są niegodni zajmowania tych stanowisk. Oni stanęli po stronie fałszerzy. To kolejny powód, dla którego potrzebna jest nam trzecia tura.

Majdan jest potrzebny? Kto miałby tę trzecią turę prowadzić?

Naród, oczywiście, wolni Polacy. Chodzi tu o mentalność, świadomość. Musimy mieć świadomość, społeczeństwo musi wiedzieć, że należy nam się trzecia tura, uczciwe rozliczenie tych wyborów, tych fałszerzy, którzy je zepsuli. Ktoś to zrobił i ktoś musi za to odpowiadać. To jest obowiązek tych, którzy myślą jeszcze po polsku i chcą żyć w demokratycznym kraju.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Pietrzak

,

Polska

,

polityka

,

rząd

,

wybory

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook