Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Władza to mafia, która napadła na Polskę

05.04.2015

„Musimy się zbuntować, przetrzepać kości bandziorom, łobuzom, zdrajcom”.

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem i publicystą.

Stefczyk.info: Sąd skazał Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, i jego współpracowników na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych. To wyrok dot. afery gruntowej. Jak Pan ocenia takie orzeczenie?

Jan Pietrzak: To dowód na upadek sądownictwa. I to nie pierwszy w ostatnich latach. Trzecia władza sądownicza jest w Polsce przeżarta korupcją. Ten sędzia też jest skorumpowany, nie wiem, czy finansowo, czy ideowo, czy mentalnie. On jednak pracuje na konto skorumpowanej Polski. U takich sądów Polska uczciwa nie ma szans. Przy takim rządzie wszyscy ludzie uczciwi, domagający się uczciwości, domagający się uczciwych wyborów są piętnowani i wyśmiewani. Ludzie domagający się uczciwego traktowania katastrofy smoleńskiej są uważani za szaleńców. To jest władza, która uczciwości żadnej nie lubi. U nikogo, w żadnej sprawie. To są rządy notorycznych oszustów. Oni rządzą tak, jak potrafią.

Sądzi Pan, że mogą się zmienić, że potrafią inaczej?

Myślę, że już nie. To już za daleko poszło. Jeśli pytanie o sprawę fałszerstwa wyborczego to dla prezydenta były „odmęty szaleństwa”, to to, czym się kieruje obecna władza, należy uznać za „odmęty fałszerstwa”. To są ludzie nie na swoich miejscach. Na stanowiskach prezydenta, premiera, ministrów mamy ludzi, którzy zostali wyłonieni w sposób skorumpowany, bo przekupny. Oni są popierani przez tajne służby, agenturę, obce interesy itd. Oni nie mogą postępować więc uczciwie. To jest silniejsze od nich. To słychać choćby na tych słynnych nagraniach z afery taśmowej. To jest szajka, mafia, która napadła na Polskę. I oni tu rządzą, przy pomocy niby demokratycznych metod.

Niby? Co Pan ma na myśli?

To wszystko jest udawane. Są nibymedia informacyjne głównego nurtu. Mamy nibykontrolę i nibyodpowiedzialność władzy. To wszystko jest niby, to nie jest uczciwa demokracja. Mamy sfałszowane państwo.

Ma Pan jakąś nadzieję na zmiany? Skoro mowa o szajce, to trudno liczyć na zmiany...

Nadzieję pokładam w Narodzie. Polacy co jakiś czas się odradzają, buntują się, walczą i coś wygrywają. Bez buntu, bez walki nic nie osiągniemy, bo jesteśmy przytłoczeni zmową dwóch sąsiadów, którzy popierają w Polsce słabe rządy, skorumpowanych ludzi. Tak było i w przeszłości. Wystarczy przypomnieć jak wyglądały listy posłów Sejmów rozbiorowych. Posłów opłacała caryca, jak również król pruski. Teraz jest w pewnym sensie podobnie.

Widzi Pan obecnie siłę do tego buntu?

Tak, widzę. Wierzę w Polskę i Polaków. Co pewien czas musimy się zbuntować, przetrzepać kości bandziorom, łobuzom, zdrajcom. I już.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.p]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook