Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak we "wSieci": Szkoda Europy

11.12.2015

Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę.

"W Paryżu 200 światowych przywódców radziło nad klimatem. Samoloty, którymi przylecieli, wypuściły tyle ciepła do atmosfery, ile węglowe elektrownie w Polsce przez rok. Poza zmianami klimatycznymi warto by tam pogadać o zmianach psychicznych Francuzów, którzy od lat stopniowo rezygnują z chrześcijaństwa na rzecz islamu. Co pewien czas dziwią się, że islamiści urządzają im wybuchowe pokazy swojej kultury" - Pisze Jan Pietrzak w swoim felietonie na łamach tygodnika "wSieci".

Pietrzak zwraca uwagę na problem multikulturalizmu, który niszczy Europę.

"Powszechnie wiadomo, że ludzkie plemiona wyrastają w różnych tradycjach, obyczajach, religiach i należy im się oczywiście wzajemna tolerancja. Co nie znaczy, że każdy każdego musi zawsze wpuszczać do swego domu, a kiedy akurat są Boże Narodzenie i choinka — rezygnować z pięknej tradycji, bo muzułmanin może się obrazić na widok Św. Mikołaja" - pisze Pietrzak.

"Najaktywniejszą promotorką multikulti jest od lat kanclerz Merkel. Pod wpływem kłopotów, w jakie wkręciła Niemców, nieco zmienia ton, ale generalnie nie ustępuje, bo podobno wymieszanie kultur Europę ubogaca. Właśnie widzieliśmy w Paryżu te paroksyzmy ubogacenia." -  dodaje.

Publicysta nie ma złudzeń co do obecnego kształtu Unii Europejskiej.

"Żarty żartami, ale szkoda Europy, do jakiej żeśmy się zapisywali. Sprawiała wrażenie rozsądniejszej niż obecnie. Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę."

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook