Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak we "wSieci": Szkoda Europy

11.12.2015

Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę.

"W Paryżu 200 światowych przywódców radziło nad klimatem. Samoloty, którymi przylecieli, wypuściły tyle ciepła do atmosfery, ile węglowe elektrownie w Polsce przez rok. Poza zmianami klimatycznymi warto by tam pogadać o zmianach psychicznych Francuzów, którzy od lat stopniowo rezygnują z chrześcijaństwa na rzecz islamu. Co pewien czas dziwią się, że islamiści urządzają im wybuchowe pokazy swojej kultury" - Pisze Jan Pietrzak w swoim felietonie na łamach tygodnika "wSieci".

Pietrzak zwraca uwagę na problem multikulturalizmu, który niszczy Europę.

"Powszechnie wiadomo, że ludzkie plemiona wyrastają w różnych tradycjach, obyczajach, religiach i należy im się oczywiście wzajemna tolerancja. Co nie znaczy, że każdy każdego musi zawsze wpuszczać do swego domu, a kiedy akurat są Boże Narodzenie i choinka — rezygnować z pięknej tradycji, bo muzułmanin może się obrazić na widok Św. Mikołaja" - pisze Pietrzak.

"Najaktywniejszą promotorką multikulti jest od lat kanclerz Merkel. Pod wpływem kłopotów, w jakie wkręciła Niemców, nieco zmienia ton, ale generalnie nie ustępuje, bo podobno wymieszanie kultur Europę ubogaca. Właśnie widzieliśmy w Paryżu te paroksyzmy ubogacenia." -  dodaje.

Publicysta nie ma złudzeń co do obecnego kształtu Unii Europejskiej.

"Żarty żartami, ale szkoda Europy, do jakiej żeśmy się zapisywali. Sprawiała wrażenie rozsądniejszej niż obecnie. Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę."

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook