Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak we "wSieci": Szkoda Europy

11.12.2015

Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę.

"W Paryżu 200 światowych przywódców radziło nad klimatem. Samoloty, którymi przylecieli, wypuściły tyle ciepła do atmosfery, ile węglowe elektrownie w Polsce przez rok. Poza zmianami klimatycznymi warto by tam pogadać o zmianach psychicznych Francuzów, którzy od lat stopniowo rezygnują z chrześcijaństwa na rzecz islamu. Co pewien czas dziwią się, że islamiści urządzają im wybuchowe pokazy swojej kultury" - Pisze Jan Pietrzak w swoim felietonie na łamach tygodnika "wSieci".

Pietrzak zwraca uwagę na problem multikulturalizmu, który niszczy Europę.

"Powszechnie wiadomo, że ludzkie plemiona wyrastają w różnych tradycjach, obyczajach, religiach i należy im się oczywiście wzajemna tolerancja. Co nie znaczy, że każdy każdego musi zawsze wpuszczać do swego domu, a kiedy akurat są Boże Narodzenie i choinka — rezygnować z pięknej tradycji, bo muzułmanin może się obrazić na widok Św. Mikołaja" - pisze Pietrzak.

"Najaktywniejszą promotorką multikulti jest od lat kanclerz Merkel. Pod wpływem kłopotów, w jakie wkręciła Niemców, nieco zmienia ton, ale generalnie nie ustępuje, bo podobno wymieszanie kultur Europę ubogaca. Właśnie widzieliśmy w Paryżu te paroksyzmy ubogacenia." -  dodaje.

Publicysta nie ma złudzeń co do obecnego kształtu Unii Europejskiej.

"Żarty żartami, ale szkoda Europy, do jakiej żeśmy się zapisywali. Sprawiała wrażenie rozsądniejszej niż obecnie. Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę."

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook