Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak we "wSieci": Szkoda Europy

11.12.2015

Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę.

"W Paryżu 200 światowych przywódców radziło nad klimatem. Samoloty, którymi przylecieli, wypuściły tyle ciepła do atmosfery, ile węglowe elektrownie w Polsce przez rok. Poza zmianami klimatycznymi warto by tam pogadać o zmianach psychicznych Francuzów, którzy od lat stopniowo rezygnują z chrześcijaństwa na rzecz islamu. Co pewien czas dziwią się, że islamiści urządzają im wybuchowe pokazy swojej kultury" - Pisze Jan Pietrzak w swoim felietonie na łamach tygodnika "wSieci".

Pietrzak zwraca uwagę na problem multikulturalizmu, który niszczy Europę.

"Powszechnie wiadomo, że ludzkie plemiona wyrastają w różnych tradycjach, obyczajach, religiach i należy im się oczywiście wzajemna tolerancja. Co nie znaczy, że każdy każdego musi zawsze wpuszczać do swego domu, a kiedy akurat są Boże Narodzenie i choinka — rezygnować z pięknej tradycji, bo muzułmanin może się obrazić na widok Św. Mikołaja" - pisze Pietrzak.

"Najaktywniejszą promotorką multikulti jest od lat kanclerz Merkel. Pod wpływem kłopotów, w jakie wkręciła Niemców, nieco zmienia ton, ale generalnie nie ustępuje, bo podobno wymieszanie kultur Europę ubogaca. Właśnie widzieliśmy w Paryżu te paroksyzmy ubogacenia." -  dodaje.

Publicysta nie ma złudzeń co do obecnego kształtu Unii Europejskiej.

"Żarty żartami, ale szkoda Europy, do jakiej żeśmy się zapisywali. Sprawiała wrażenie rozsądniejszej niż obecnie. Wariactwo zdarza się nie tylko jednostkom, czasami ogarnia całe narody. Boże, chroń Polskę."

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook