Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Walka o wolność nie jest łatwa

12.12.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, aktorem, muzykiem i publicystą tygodnika „wSieci”.

Stefczyk.info: Dlaczego warto przejść w sobotę ulicami Warszawy w "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów"?

Jan Pietrzak: Dlatego, żeby zaprotestować przeciwko fałszowaniu wyborów w Polsce. Ostatnie wybory samorządowe stały się skandalem na skalę światową. W ten sposób ośmiesza się Polskę. Czy naprawdę w naszym kraju żyje 3 mln analfabetów, niepotrafiących głosować? Nie wierzę. Proszę pana - to jest skandal!

Rząd, politycy PO, media takie jak TVN, „Gazeta Wyborcza”, czy „Polityka” - atakują inicjatywę PiS. Dlaczego?

Ponieważ się boją. Co to za media? To rządowa agenda informacyjna, a nie żadne obiektywne dziennikarstwo. Zwykły aparat propagandy i ucisku – złowrogiego - państwa totalitarnego, jakie mamy w Polsce.

Czy obawia się Pan, że w czasie marszu dojdzie do prowokacji?

Oczywiście, że się obawiam. To bardzo możliwy scenariusz. Przyślą jakiś szubrawców poprzebieranych za patriotów, trzymających w rękach obraźliwe hasła, a następnie te media, które pan wcześniej wymieniał, zrobią obiektywną relację. Taki układ.

Jednak zachęca pan do udziału w marszu i sam będzie w nim uczestniczył.

Walka o wolność nie jest łatwa. Nasi przodkowie mieli gorzej, bo musieli walczyć z bronią w rękach. My musimy demonstracją. Wyjść na ulice i głośno krzyczeć, że mamy dość takiego życia. Chcemy prawdy i wolności, ponieważ w wolnych wyborach, obywatele nigdy nie wygrają z tą władzą.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook