Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Walka o wolność nie jest łatwa

12.12.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, aktorem, muzykiem i publicystą tygodnika „wSieci”.

Stefczyk.info: Dlaczego warto przejść w sobotę ulicami Warszawy w "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów"?

Jan Pietrzak: Dlatego, żeby zaprotestować przeciwko fałszowaniu wyborów w Polsce. Ostatnie wybory samorządowe stały się skandalem na skalę światową. W ten sposób ośmiesza się Polskę. Czy naprawdę w naszym kraju żyje 3 mln analfabetów, niepotrafiących głosować? Nie wierzę. Proszę pana - to jest skandal!

Rząd, politycy PO, media takie jak TVN, „Gazeta Wyborcza”, czy „Polityka” - atakują inicjatywę PiS. Dlaczego?

Ponieważ się boją. Co to za media? To rządowa agenda informacyjna, a nie żadne obiektywne dziennikarstwo. Zwykły aparat propagandy i ucisku – złowrogiego - państwa totalitarnego, jakie mamy w Polsce.

Czy obawia się Pan, że w czasie marszu dojdzie do prowokacji?

Oczywiście, że się obawiam. To bardzo możliwy scenariusz. Przyślą jakiś szubrawców poprzebieranych za patriotów, trzymających w rękach obraźliwe hasła, a następnie te media, które pan wcześniej wymieniał, zrobią obiektywną relację. Taki układ.

Jednak zachęca pan do udziału w marszu i sam będzie w nim uczestniczył.

Walka o wolność nie jest łatwa. Nasi przodkowie mieli gorzej, bo musieli walczyć z bronią w rękach. My musimy demonstracją. Wyjść na ulice i głośno krzyczeć, że mamy dość takiego życia. Chcemy prawdy i wolności, ponieważ w wolnych wyborach, obywatele nigdy nie wygrają z tą władzą.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook