Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Spadkobiercy Jaruzelskiego podniecają spór w TK. WIDEO

12.10.2016

"W Polsce jest prowadzona wojna hybrydowa, polegająca na uniemożliwieniu wymiany racjonalnej myśli i normalnej dyskusji" - mówił w komentarzu Jan Pietrzak.

Satyryk w komentarzu wziął na warsztat obecną sytuację u naszych zachodnich sąsiadów. Jak się okazuje muzułmanie, którzy przybyli na zaproszenie Angeli Merkel wprowadzili w Niemczech wyjątkowe "ożywienie intelektualne".

"Problemy integracyjne islamskich gości Angeli Merkel spowodowały w Niemczech ożywienie intelektualne, które owocuje projektem budowy arabskich miast w Europie. Pewien ośrodek umysłowy proponuje by na terenie Europy zbudować nowy Damaszek, nowe Aleppo, żeby się lepiej tutaj poczuli. No proszę Państwa, skąd się biorą takie szalone pomysły?!" - pyta Pietrzak i natychmiast odpowiada:

"Będę zgadywał! Otóż wydaje mi się, że Niemcy po prostu mają samych siebie dość. Są znudzeni rodakami…". Pietrzak przypomina również, jak zazwyczaj z tym problemem radzili sobie Niemcy.

"Na ogół w takich przypadkach uruchamiali jakaś wojenną maszynerie i ruszali w Europę podbijać sąsiednie kraje, aby się nieco rozruszać. Ostatnimi laty tak się rozleniwili z tego eurobogactwa, że trudno ich poderwać do akcji i chcą, aby ktoś na miejscu ich rozjajcował, wyręczył  też przy robocie, przy taśmach produkcyjnych, również przy kobietach" - tłumaczył.

Czym jednak satyryk tłumaczy sobie takie zachowanie?

"Świadczy to o dziwnej zapaści, która sama nie przychodzi. Ktoś tą zapaść przez media, musi im wtłaczać w głowy. Musi to być jakaś celowa akcja. (…) Nie powinno nas to jednak w Polsce cieszyć. My również mamy swoje smutne zawirowania psychiczne" - podkreśla Pietrzak. Przykładem, który uwydatnił naszą zapaść miał być wypadek prezydenckiej limuzyny.

"W najbardziej smutny sposób obnażył je wypadek prezydenckiego samochodu. Są w śród nas osoby, które wypadek z udziałem prezydenta rozbawił do rozpuku. Ilość szyderstw, kpin jakie pojawiły się pod witryną KOD, co jest wyjątkowo absurdalne, robi szczególne wrażenie" - mówił.

Jak mówi Pietrzak, ludzie którzy stoją za tymi szyderstwami, prowadzą w Polsce wojnę hybrydową.

"Prowadzą oni wojną hybrydową, polegającą na uniemożliwieniu wymiany racjonalnej myśli i normalnej dyskusji. Celem tej wojny jest rozwalenie możliwości porozumienia. Doskonałym przykładem jest Trybunał Konstytucyjny, którym są spadkobiercy Trybunału Konstytucyjnego Jaruzelskiego, którzy specjalnie podniecają ten spór. Jest to korporacja, której nikt z Polaków nie wybierał. Oni sami się wybierają drogą kooptacji w duchu Jaruzelskiego" - tłumaczył, dodając:

"Destabilizacja, destrukcja świadomości zbiorowej - takie są cele tego wszystkiego". 

kk

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook