Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Tusk to polityk pokroju Putina

24.09.2014

Rozmowa z pieśniarzem, satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci” Janem Pietrzakiem.

Stefczyk.info: Polska emigracja zarobkowa zbliża się do rekordowego poziomu. Z Polski za chlebem w 2013 roku wyjechało aż 2,2 mln polskich obywateli – pisze „Rzeczpospolita”. Dobrze, że jadą, jeśli tu nie mają szans na normalne życie?

Jan Pietrzak: Do młodego człowieka, który w Polsce nie ma szans na normalną pracę, na normalne życie, nie można mieć pretensji. Nie można mieć żalu, że szuka dla siebie wolności i szans na przyszłość. Jednak z punktu widzenia narodu, państwa to jest klęska. Wyjeżdżające miliony młodych Polaków to wielki upust krwi. To jakby wojna przeszła przez kraj, jakby jakiś pomór nas dotknął. Jakby jakaś zaraza tu była. I taką zarazą były rządy Platformy Obywatelskiej, ekipa Tuska. To średniowieczna zaraza, która w Polsce była widoczna przez siedem lat.

Jak ona wpływa na Polskę?

Ta ekipa niszczy kraj we wszystkich wymiarach. To jest klęska. Młodzież musi budować nie tylko swoją przyszłość, ale też przyszłość swojego kraju. A jeśli młodzi stąd wyjeżdżają, to nie ma komu tej przyszłości budować.

PO mogła sprzyjać celowo emigracji? Wiele osób mówi, że nastroje społeczne w Polsce były tonowane przez fakt, że młodzi wyjeżdżali...

Z całą pewnością to jest świadoma działalność. Przecież wielkie procesy społeczne są przewidywalne. Są fachowcy, którzy analizują te sprawy i prognozują, wysyłając również odpowiednie impulsy. To jest robione świadomie. Ostatnie lata to świadomy proces niszczenia Polski, z pełną premedytacją, inspirowane przez jakieś psychiatryczne grupy, sterujące rządem.

A może to zwykły zbieg okoliczności?

Nie widzę żadnego argumentu na rzecz takiej tezy. Tu nic się nie złożyło. Nie jest również przypadkiem, że media w Polsce kłamią. Wszystkie wielkie telewizje służą oszukiwaniu narodu. To też nie przypadek. Nie przypadkowo przecież sprowadza się do Polski tani rosyjski węgiel. Tylko po to, by padły nasze kopalnie. To nie są przypadki. I nie przypadkowo nie można dokończyć gazoportu w Szczecinie.

Co w takim razie za tym wszystkim stoi?

Rząd Tuska tak robił, ekipa PO-PSL ma niszczyć Polskę, w każdej sprawie. W sprawie demograficznej również.

W internecie pojawiły się komentarze, że Donald Tusk, który mówił kiedyś, że Polacy będą wracać z emigracji do Polski, sam jest zarobkowym emigrantem...

Rzeczywiście, można z tego żartować. Mówić, że Tusk ucieka razem z tymi milionami, które uciekały z powodu jego rządu. Tusk zdaje się sam zauważył, że trzeba nawiewać. Tak można żartować... Jednak nieszczęście polega na tym, że wszystko co Tusk mówił przez ostatni lata to były kłamstwa. On nigdy nie mówił prawdy. To polityk takiego typu, jak Putin. On służy do kłamania, by pod spodem mógł robić dokładnie co innego.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Jan Lorek]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook