Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Tusk to polityk pokroju Putina

24.09.2014

Rozmowa z pieśniarzem, satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci” Janem Pietrzakiem.

Stefczyk.info: Polska emigracja zarobkowa zbliża się do rekordowego poziomu. Z Polski za chlebem w 2013 roku wyjechało aż 2,2 mln polskich obywateli – pisze „Rzeczpospolita”. Dobrze, że jadą, jeśli tu nie mają szans na normalne życie?

Jan Pietrzak: Do młodego człowieka, który w Polsce nie ma szans na normalną pracę, na normalne życie, nie można mieć pretensji. Nie można mieć żalu, że szuka dla siebie wolności i szans na przyszłość. Jednak z punktu widzenia narodu, państwa to jest klęska. Wyjeżdżające miliony młodych Polaków to wielki upust krwi. To jakby wojna przeszła przez kraj, jakby jakiś pomór nas dotknął. Jakby jakaś zaraza tu była. I taką zarazą były rządy Platformy Obywatelskiej, ekipa Tuska. To średniowieczna zaraza, która w Polsce była widoczna przez siedem lat.

Jak ona wpływa na Polskę?

Ta ekipa niszczy kraj we wszystkich wymiarach. To jest klęska. Młodzież musi budować nie tylko swoją przyszłość, ale też przyszłość swojego kraju. A jeśli młodzi stąd wyjeżdżają, to nie ma komu tej przyszłości budować.

PO mogła sprzyjać celowo emigracji? Wiele osób mówi, że nastroje społeczne w Polsce były tonowane przez fakt, że młodzi wyjeżdżali...

Z całą pewnością to jest świadoma działalność. Przecież wielkie procesy społeczne są przewidywalne. Są fachowcy, którzy analizują te sprawy i prognozują, wysyłając również odpowiednie impulsy. To jest robione świadomie. Ostatnie lata to świadomy proces niszczenia Polski, z pełną premedytacją, inspirowane przez jakieś psychiatryczne grupy, sterujące rządem.

A może to zwykły zbieg okoliczności?

Nie widzę żadnego argumentu na rzecz takiej tezy. Tu nic się nie złożyło. Nie jest również przypadkiem, że media w Polsce kłamią. Wszystkie wielkie telewizje służą oszukiwaniu narodu. To też nie przypadek. Nie przypadkowo przecież sprowadza się do Polski tani rosyjski węgiel. Tylko po to, by padły nasze kopalnie. To nie są przypadki. I nie przypadkowo nie można dokończyć gazoportu w Szczecinie.

Co w takim razie za tym wszystkim stoi?

Rząd Tuska tak robił, ekipa PO-PSL ma niszczyć Polskę, w każdej sprawie. W sprawie demograficznej również.

W internecie pojawiły się komentarze, że Donald Tusk, który mówił kiedyś, że Polacy będą wracać z emigracji do Polski, sam jest zarobkowym emigrantem...

Rzeczywiście, można z tego żartować. Mówić, że Tusk ucieka razem z tymi milionami, które uciekały z powodu jego rządu. Tusk zdaje się sam zauważył, że trzeba nawiewać. Tak można żartować... Jednak nieszczęście polega na tym, że wszystko co Tusk mówił przez ostatni lata to były kłamstwa. On nigdy nie mówił prawdy. To polityk takiego typu, jak Putin. On służy do kłamania, by pod spodem mógł robić dokładnie co innego.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook