Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: „Tusek” codziennie szkodzi Polsce

13.08.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym pieśniarzem i satyrykiem.

Stefczyk.info: „Rzeczpospolita” pisze o największej w historii wojnie między Andrzejem Seremetem i Donaldem Tuskiem. Ponoć kością niezgody jest śledztwo dotyczące afery taśmowej. Jak Pan to ocenia?

Jan Pietrzak: Nie jestem na bieżąco w relacjach pomiędzy Andrzejem Seremetem i Donaldem Tuskiem. Jestem jednak za tym, by każdy robił, co do niego należy. Jeśli prokurator wykaże choć cień niezależności od rządu, to już będzie zwycięstwo demokracji. Nie znam szczegółów tarć i napięć na linii władza-prokuratura. Zapewne rząd będzie próbował pacyfikować śledczych, by ukryć swoje kłamstwa, oszustwa i przestępstwa. Zawsze pacyfikują... Jednak nie wiem, w jakim to jest stadium.

Ufa Pan w profesjonalizm śledczych?

Nie mam zaufania, ani do rządu, ani do prokuratury. Oba te środowisko oceniam jednoznacznie negatywnie. Prokuratura udowodniła przez 25 lat, że powinna się czym innym zajmować. To są ludzie, którzy szkodzą prawu i sprawiedliwości. A Tusk szkodzi wszystkim. Tusek codziennie szkodzi Polsce. Na jakim etapie są stosunki Seremeta i Tuska dziś, a na jakim będą jutro – to drugorzędne. To są źli ludzie, oni niszczą państwo.

Władza przed wyborami będzie próbowała zapewnić sobie bezkarność, gdyby doszło do zmian politycznych?

Oni mogą wszystko sobie zapewnić. Sądzę, że gdy Tusk straci w Polsce władze, może dojść do jakichś grubszych afer, prowokacji, wielkich nieszczęść.

Dlaczego Pan tak sądzi?

Ponieważ cała ta szajka, która rządzi Polską – nie wiem, czy słowo „szajka” jest dziś dopuszczalne, bo wiadomo, że „sitwa” już nie – jest zdesperowana. Oni będą walczyć na wszystkie sposoby. A to, że sądy, czy prokuratury są skorumpowane, panuje w nich degrengolada to widać od lat. Oni zamiatają sprawy pod dywan, unikają odpowiedzialności. Prokuratura dała przecież popis w sprawie Smoleńska. To są haniebne rzeczy. To, na jakim etapie są stosunki Tuska i Seremeta, nie jest dla mnie specjalnie ważne.

Poseł Antoni Macierewicz mówił kiedyś premierowi Donaldowi Tuskowi, że obawia się, że może się zmienić w „Donalda T.” Sądzi Pan, że po zmianie władzy obecny premier może mieć problemy prawne?

Myślę, że nie. Jeśli Jaruzelskiego i całej komunistycznej szajki nie udało się pociągnąć do odpowiedzialności, nie znajdzie się taka silna siła polityczna, by Donald Tusk odpowiedział za swoje działanie. Służby i nasi sąsiedzi na to nie pozwolą. Niemcy, Rosja nie pozwolą, bo to ich człowiek.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook