Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Trwa codzienny festiwal Targowicy

16.12.2015

Istotą afery Trybunału Konstytucyjnego jest próba zawłaszczenia tej instytucji przez szajkę, nazwaną przy okazji afery Rywina „grupą trzymającą władzę – podkreśla Jan Pietrzak na łamach „Tygodnika Solidarność”.

- Grupa ta, zmieniając nazwy, pseudonimy i frontmanów, w gruncie rzeczy trzymała władzę przez dwadzieścia pięć lat III Rzeczypospolitej, z małymi przerwami na rządy Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego – zauważa Pietrzak i dodaje, że gdy po tegorocznych wyborach pojawiła się wizja pożegnania z władzą na długie lata to strach i nienawiść odebrały im resztki godności.

- Wściekają się na sali sejmowej, plują z telewizorów, ślą donosy w świat na demokratycznie wybrany rząd. Donosiciele rzucili się do CNN, do europarlamentu, do wpływowych gazet, na ogół tych samych, które z uporem piszą o „polskich obozach śmierci”. Wypłakują swe żale na „głupich Polaków” – dodaje publicysta.

- Nie wahają się szkodzić Polsce pod hasłem obrony zagrożonej demokracji, byle tylko nie utracić swoich przywilejów i możliwości wyzyskiwania „miejscowych chamów” jak to ujął pewien profesor UJ – wyjaśnił i ostrzega przed manipulacjami jakie serwuje nam telewizja.

- Kiedy włączacie telewizory mainstreamu – trwa codzienny festiwal Targowicy – dodaje Jan Pietrzak.

mmil/Tygodnik Solidarność

[Fot. Fratria]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook