Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: "To jest straszny czas dla Polski"

10.11.2013

Środowisko prezydenta Komorowskiego stara się zawłaszczyć Święto Niepodległości, a zaprzyjaźnione z nim środowisko "Gazety Wyborczej" stara się je zniszczyć. Skąd ten podział ról? Pytamy o to Jana Pietrzaka, satyryka, aktora, człowieka zaangażowanego w polskie sprawy.

STEFCZYK.INFO: Dlaczego środowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego tak usilnie walczy o przejęcie Święta Niepodległości? Ma to wszelkie cechy zawłaszczania. O co mu chodzi?

Jan Pietrzak: Chodzi o to, że oni tego święta nie kochają. Obchodzą je fałszywie. To taka fałszywka, podróba. To jest placebo. To jest środowisko, które udaje, że kocha niepodległość. Oni nie chcą tego świętować z Narodem. Tu kłania się tradycja znana z PRL – stały sobie władze na trybunach, była defilada, hymny, flagi powiewały. Ale i tak to wszystko odbywało się z dala od Narodu.

Widać, że nienawidzą tego święta po tym, co wyczyniają od trzech czy czterech lat, jakich prowokacji się dopuszczają, aby zajadle zwalczać to święto. Specjalnie urządzili kongres klimatyczny, żandarmeria, wojsko mają ruszyć do boju. Dwa lata temu sprowadzili bandytów z Niemiec, aby rozgonić święto naszej niepodległości. To wszystko są ludzie, którzy naszej niepodległości szczerze nienawidzą. Gdyby byli normalnie traktowali to święto, to by szli ze wszystkimi warszawiakami. Byłem tam przez dwa lata i naprawdę nie było żadnych przeciwwskazań. Władze jednak nie chcą być razem z ludźmi.

Jest jeszcze jedno środowisko – środowisko „Gazety Wyborczej”, które sprawia wrażenie, że najchętniej zdławiłoby to święto, jakby mogło, to by zakazało świętować.

No tak. Ale to jest ta sama szajka co środowisko prezydenta czy premiera, ale zajmujące się agitacją i propagandą, ale należące do „estabilishmętu” rządzącego Polską. To są „estabilishmęty” społeczne, od „mętów społecznych”. To jest jedno i to samo środowisko, mają jakieś swoje drobne podziały, ale łączy ich jedno – nienawidzą Polski i polskości. „Polskość to nienormalność” i tego hasła się trzymają. Ta „nienormalność” jest dla Michnika, jak i dla Tuska.

A co w zamian te środowiska mogą zaproponować Polakom? Czy może być to atrakcyjne?

Mogą zaproponować prowokację i niszczenie ważnych rzeczy. Postawili przed sobą zadanie niszczenia Polski. Prawie cały przemył polski zniszczyli, większość banków w rękach obcych, 90 procent handlu nie należy do nas. Robią wszystko, nie mogą się doczekać, aby było nas 15 milionów. Ciężko na to pracują. A co robią w sferze edukacji i nauki historii oraz polskiej literatury? „Trylogia” z gimnazjum won! „Pan Tadeusz” won!

Więc jak rozumieć to, że gdy z lektur gimnazjalnych rugowany jest „Pan Tadeusz”, a w tym czasie pan prezydent urządza publiczne czytanie tego dzieła? Kpiny jakieś?

Oczywiście, że to kpiny. To medialne przykrywki. Filmują się na tle czołgu, czy jakiejś armaty, a w tym samym czasie podejmują decyzję o zmniejszaniu środków na armię. Rozdzieli realne rządzenie od serialu propagandowego, który nam codziennie prezentują. Mają trzy wielkie media „gównego nurtu” i odgrywają serial, np. pt. „Pendolino”. To wszystko służy ogłupianiu ludzi. Niestety mają wielką przewagę medialną, dlatego należy obawiać się o los naszego kraju. To jest straszny czas dla Polski! 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook