Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: "To jest straszny czas dla Polski"

10.11.2013

Środowisko prezydenta Komorowskiego stara się zawłaszczyć Święto Niepodległości, a zaprzyjaźnione z nim środowisko "Gazety Wyborczej" stara się je zniszczyć. Skąd ten podział ról? Pytamy o to Jana Pietrzaka, satyryka, aktora, człowieka zaangażowanego w polskie sprawy.

STEFCZYK.INFO: Dlaczego środowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego tak usilnie walczy o przejęcie Święta Niepodległości? Ma to wszelkie cechy zawłaszczania. O co mu chodzi?

Jan Pietrzak: Chodzi o to, że oni tego święta nie kochają. Obchodzą je fałszywie. To taka fałszywka, podróba. To jest placebo. To jest środowisko, które udaje, że kocha niepodległość. Oni nie chcą tego świętować z Narodem. Tu kłania się tradycja znana z PRL – stały sobie władze na trybunach, była defilada, hymny, flagi powiewały. Ale i tak to wszystko odbywało się z dala od Narodu.

Widać, że nienawidzą tego święta po tym, co wyczyniają od trzech czy czterech lat, jakich prowokacji się dopuszczają, aby zajadle zwalczać to święto. Specjalnie urządzili kongres klimatyczny, żandarmeria, wojsko mają ruszyć do boju. Dwa lata temu sprowadzili bandytów z Niemiec, aby rozgonić święto naszej niepodległości. To wszystko są ludzie, którzy naszej niepodległości szczerze nienawidzą. Gdyby byli normalnie traktowali to święto, to by szli ze wszystkimi warszawiakami. Byłem tam przez dwa lata i naprawdę nie było żadnych przeciwwskazań. Władze jednak nie chcą być razem z ludźmi.

Jest jeszcze jedno środowisko – środowisko „Gazety Wyborczej”, które sprawia wrażenie, że najchętniej zdławiłoby to święto, jakby mogło, to by zakazało świętować.

No tak. Ale to jest ta sama szajka co środowisko prezydenta czy premiera, ale zajmujące się agitacją i propagandą, ale należące do „estabilishmętu” rządzącego Polską. To są „estabilishmęty” społeczne, od „mętów społecznych”. To jest jedno i to samo środowisko, mają jakieś swoje drobne podziały, ale łączy ich jedno – nienawidzą Polski i polskości. „Polskość to nienormalność” i tego hasła się trzymają. Ta „nienormalność” jest dla Michnika, jak i dla Tuska.

A co w zamian te środowiska mogą zaproponować Polakom? Czy może być to atrakcyjne?

Mogą zaproponować prowokację i niszczenie ważnych rzeczy. Postawili przed sobą zadanie niszczenia Polski. Prawie cały przemył polski zniszczyli, większość banków w rękach obcych, 90 procent handlu nie należy do nas. Robią wszystko, nie mogą się doczekać, aby było nas 15 milionów. Ciężko na to pracują. A co robią w sferze edukacji i nauki historii oraz polskiej literatury? „Trylogia” z gimnazjum won! „Pan Tadeusz” won!

Więc jak rozumieć to, że gdy z lektur gimnazjalnych rugowany jest „Pan Tadeusz”, a w tym czasie pan prezydent urządza publiczne czytanie tego dzieła? Kpiny jakieś?

Oczywiście, że to kpiny. To medialne przykrywki. Filmują się na tle czołgu, czy jakiejś armaty, a w tym samym czasie podejmują decyzję o zmniejszaniu środków na armię. Rozdzieli realne rządzenie od serialu propagandowego, który nam codziennie prezentują. Mają trzy wielkie media „gównego nurtu” i odgrywają serial, np. pt. „Pendolino”. To wszystko służy ogłupianiu ludzi. Niestety mają wielką przewagę medialną, dlatego należy obawiać się o los naszego kraju. To jest straszny czas dla Polski! 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook