Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Telewizornie „gównego” nurtu kłamią w każdej sprawie

29.09.2013

Profesor Wiesław Binienda jest jednak ekspertem lotniczym. Jego amerykańska macierzysta uczelnia murem stanęła w obronie obrażanego w Polsce naukowca. O oświadczeniu rzecznika Uniwersytetu Akron, który napisał, że "Prof. Binienda jest szanowanym profesorem z wieloletnim dorobkiem naukowym, ma prestiżową pozycję, jest naczelnym lotniczego pisma naukowego" i o nagonce na niego oraz innych naukowców rozmawiamy z Janem Pietrzakiem, legendarnym artystą, satyrykiem i pieśniarzem.

STEFCZYK.INFO: Okazuje się, że prof. Binienda jest szanowanym naukowcem, obeznanym z problemami lotniczymi. Macierzysta uczelnia bierze go w obronę.

Jan Pietrzak: Czytałem tę wypowiedź rzecznika, ale ona u mnie nic nie zmieniła, bowiem nigdy w to nie wątpiłem. Poznałem pana profesora w Cleveland, który był tam na moim występie. Mieliśmy wówczas okazję porozmawiać o polskich sprawach.


Jak w świetle tej obrony godności i czci, a przede wszystkim dorobku naukowego prof. Biniendy przez władze amerykańskiego uniwersytetu, na tle wypowiedzi władz polskich uczelni dystansujących się od polskich uczonych?

Nagonka na profesorów, którzy korzystają ze swego doświadczenia, ze swej wiedzy oraz umiejętności i starają się rozwikłać narodową tragedię jest dziełem tych, którzy tę tragedię spowodowali. To jest dzieło sprawców tego tego zamachu i tej zbrodni. Typowa napaść jak w czasach stalinowskich na Żołnierzy Wyklętych, czy jak w stanie wojennym na ludzi Solidarności. Ich trzeba opluwać i obrzucać obelgami, bo czują się Polakami, mają swoją godność.


Tradycyjną rolę w opluwaniu tych ludzi odgrywają media mainstreamowe. TVN przecież niedawno opublikowało wyjęte z kontekstu opinie uniwersytetu Akron na temat prof. Biniendy.

Nie chciałbym się wdawać w szczegóły, co tam bredzą w jakichś telewizorach „gównego” nurtu. I proszę tak napisać: „gównego” nurtu. Telewizornie „gównego” nurtu kłamią w każdej sprawie, dlaczego w tej nie miałyby kłamać?

To są akurat detale. Chodzi o większą rzecz: w Polsce zdarzył się wielki dramat, wielka tragedia. Ale znaleźli się ludzie, którzy chcą to rozwikłać. Są też zwykli zdrajcy i oszuści, którzy nie chcą dopuścić do rozwikłania tej sprawy. Tu nie chodzi kim są ci drudzy, czy to są dziennikarze, czy ktoś inny.


Ale im się nie uda? Ma pan przecież doświadczenie życiowe, z którego wynika, że kłamstwo nigdy nie wygra.

Tydzień po tragedii napisałem felieton, który można znaleźć na youtubie, pt. „Drugie kłamstwo katyńskie”. Napisałem to nie znając żadnych szczegółów poza tymi, podawanymi właśnie przez media „gównego” nurtu. Podawały – dziś to wiemy – same kłamstwa. To wszystko już wówczas było czytelne dla człowieka, który obserwuje relacje naszego kraju ze wschodnim imperium zła.

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook