Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Sytuacja Kopacz i PO nie do odratowania

19.10.2015

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem i publicystą.

Stefczyk.info: Czeka pan na debatę Szydło-Kopacz? W pana ocenie ona może coś zmienić? To będzie ważne wydarzenie w tej kampanii?

Jan Pietrzak: Nie, debata nie jest dla mnie ważna. Ja mam ustalone poglądy, żadna debata ich nie zmieni. Szczególnie, że to debata telewizyjna, a ja nie mam zaufania do telewizji. Nie ufam mainstreamowym telewizjom. Zawsze spodziewam się z ich strony jakichś prowokacji. Brak mi zaufania.

To może niesprawiedliwe podejście?

Telewizje pracowały na moje podejście i ocenę wiele lat. Telewizje zapracowały sobie na brak zaufania. W mojej ocenie wszystko, co one robią, jest podejrzane.

Media i politycy bardzo dużą wagę przywiązują do tej debaty. W pana ocenie dla Polaków ona jest ważna?

Myślę, że przecenia się znaczenie tej rozmowy. Telewizje wsławiły się tym, że są antypolskie i Polsce szkodzą. Wydaje mi się, że debata nie będzie więc miała takiego znaczenia. Szczególnie, że zestaw prowadzących nie budzi zaufania. Są wśród nich ludzie nikczemni, którzy od lat służą złym sprawom. Oni w roli prowadzących dyskusję nie są wiarygodni. Bez względu na to, jak która z pań wypadnie, nie mam zaufania do tej debaty. Nie czekam jakoś specjalnie na to wydarzenie.

Sądzi Pan, że Ewa Kopacz ma szanse uratować wynik PO? A może zawalczyć o wygraną?

Byłby to jakiś zupełny absurd. Sytuacja PO i Ewy Kopacz jest już nie do odratowania. Kopacz jest kobietą, która się zupełnie nie nadaje do tego, co robi. Sądzę, że Beata Szydło da sobie dobrze radę, więc sytuacja Kopacz nie jest dobra.

Not. saż
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook