Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Sytuacja Kopacz i PO nie do odratowania

19.10.2015

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem i publicystą.

Stefczyk.info: Czeka pan na debatę Szydło-Kopacz? W pana ocenie ona może coś zmienić? To będzie ważne wydarzenie w tej kampanii?

Jan Pietrzak: Nie, debata nie jest dla mnie ważna. Ja mam ustalone poglądy, żadna debata ich nie zmieni. Szczególnie, że to debata telewizyjna, a ja nie mam zaufania do telewizji. Nie ufam mainstreamowym telewizjom. Zawsze spodziewam się z ich strony jakichś prowokacji. Brak mi zaufania.

To może niesprawiedliwe podejście?

Telewizje pracowały na moje podejście i ocenę wiele lat. Telewizje zapracowały sobie na brak zaufania. W mojej ocenie wszystko, co one robią, jest podejrzane.

Media i politycy bardzo dużą wagę przywiązują do tej debaty. W pana ocenie dla Polaków ona jest ważna?

Myślę, że przecenia się znaczenie tej rozmowy. Telewizje wsławiły się tym, że są antypolskie i Polsce szkodzą. Wydaje mi się, że debata nie będzie więc miała takiego znaczenia. Szczególnie, że zestaw prowadzących nie budzi zaufania. Są wśród nich ludzie nikczemni, którzy od lat służą złym sprawom. Oni w roli prowadzących dyskusję nie są wiarygodni. Bez względu na to, jak która z pań wypadnie, nie mam zaufania do tej debaty. Nie czekam jakoś specjalnie na to wydarzenie.

Sądzi Pan, że Ewa Kopacz ma szanse uratować wynik PO? A może zawalczyć o wygraną?

Byłby to jakiś zupełny absurd. Sytuacja PO i Ewy Kopacz jest już nie do odratowania. Kopacz jest kobietą, która się zupełnie nie nadaje do tego, co robi. Sądzę, że Beata Szydło da sobie dobrze radę, więc sytuacja Kopacz nie jest dobra.

Not. saż
[Fot. wPolityce.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook