Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek

30.01.2015

„Lawirantka to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa i wpadki Kopacz”.

Jan Pietrzak uważa, że zamieszanie wokół polskiego górnictwa może być celowym zagraniem rządu. Pisze o tym w felietonie dla Tygodnika „Solidarność”.

Lawirantka – powiedział o premierce poseł Wipler, czym naraził się na atak prorządowych fanatyków, bo podobno takie określenie to jest „chamstwo spod budki z piwem”. Wykrzyczał to z sejmowej mównicy poseł Burak Pastewny, który obyczaje budki piwnej zna z autopsji” - zaczyna swój tekst znany satyryk.

I dodaje, że „przecież to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa, wpadki, jakie wyczynia Kopacz w poszukiwaniu efektownego 'wizerunku'”. „Prawdopodobnie po to wywołana została awantura z górnikami” - tłumaczy.

„Jak twierdzą znawcy, chodziło o to, by przy pomocy konfliktu stworzyć wizerunek polskiej Lady Thatcher, która bezlitośnie rozprawia się z podziemnymi leniami, którzy zaniżają wydajność na przodkach” - dodaje. I wskazuje, że „ruszyła akcja obelg w stosunku do górników i związków zawodowych”.

„Przez kilka dni dobiegały z telewizorów gromkie wrzaski o przywilejach branży. O konieczności likwidacji i wygaszaniu kopalni. Odbyła się nocna sesja parlamentarna, w nastroju sejmów rozbiorowych. Przepchnięta została przez jurgieltników likwidatorska ustawa… Wydawało się, że projekt się udał i sukces żelaznej lady jest przesądzony” - buduje napięcie Jan Pietrzak.

Dodaje, że związkowcy jednak potraktowali sprawę poważnie. „Solidarność tupnęła nogą... Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek niedoszłej Lady Thatcher” - tłumaczy autor tekstu.

Cały artykuł w Tygodniku „Solidarność”.

TK
[Fot. Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook