Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek

30.01.2015

„Lawirantka to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa i wpadki Kopacz”.

Jan Pietrzak uważa, że zamieszanie wokół polskiego górnictwa może być celowym zagraniem rządu. Pisze o tym w felietonie dla Tygodnika „Solidarność”.

Lawirantka – powiedział o premierce poseł Wipler, czym naraził się na atak prorządowych fanatyków, bo podobno takie określenie to jest „chamstwo spod budki z piwem”. Wykrzyczał to z sejmowej mównicy poseł Burak Pastewny, który obyczaje budki piwnej zna z autopsji” - zaczyna swój tekst znany satyryk.

I dodaje, że „przecież to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa, wpadki, jakie wyczynia Kopacz w poszukiwaniu efektownego 'wizerunku'”. „Prawdopodobnie po to wywołana została awantura z górnikami” - tłumaczy.

„Jak twierdzą znawcy, chodziło o to, by przy pomocy konfliktu stworzyć wizerunek polskiej Lady Thatcher, która bezlitośnie rozprawia się z podziemnymi leniami, którzy zaniżają wydajność na przodkach” - dodaje. I wskazuje, że „ruszyła akcja obelg w stosunku do górników i związków zawodowych”.

„Przez kilka dni dobiegały z telewizorów gromkie wrzaski o przywilejach branży. O konieczności likwidacji i wygaszaniu kopalni. Odbyła się nocna sesja parlamentarna, w nastroju sejmów rozbiorowych. Przepchnięta została przez jurgieltników likwidatorska ustawa… Wydawało się, że projekt się udał i sukces żelaznej lady jest przesądzony” - buduje napięcie Jan Pietrzak.

Dodaje, że związkowcy jednak potraktowali sprawę poważnie. „Solidarność tupnęła nogą... Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek niedoszłej Lady Thatcher” - tłumaczy autor tekstu.

Cały artykuł w Tygodniku „Solidarność”.

TK
[Fot. Jan Lorek]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook