Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek

30.01.2015

„Lawirantka to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa i wpadki Kopacz”.

Jan Pietrzak uważa, że zamieszanie wokół polskiego górnictwa może być celowym zagraniem rządu. Pisze o tym w felietonie dla Tygodnika „Solidarność”.

Lawirantka – powiedział o premierce poseł Wipler, czym naraził się na atak prorządowych fanatyków, bo podobno takie określenie to jest „chamstwo spod budki z piwem”. Wykrzyczał to z sejmowej mównicy poseł Burak Pastewny, który obyczaje budki piwnej zna z autopsji” - zaczyna swój tekst znany satyryk.

I dodaje, że „przecież to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa, wpadki, jakie wyczynia Kopacz w poszukiwaniu efektownego 'wizerunku'”. „Prawdopodobnie po to wywołana została awantura z górnikami” - tłumaczy.

„Jak twierdzą znawcy, chodziło o to, by przy pomocy konfliktu stworzyć wizerunek polskiej Lady Thatcher, która bezlitośnie rozprawia się z podziemnymi leniami, którzy zaniżają wydajność na przodkach” - dodaje. I wskazuje, że „ruszyła akcja obelg w stosunku do górników i związków zawodowych”.

„Przez kilka dni dobiegały z telewizorów gromkie wrzaski o przywilejach branży. O konieczności likwidacji i wygaszaniu kopalni. Odbyła się nocna sesja parlamentarna, w nastroju sejmów rozbiorowych. Przepchnięta została przez jurgieltników likwidatorska ustawa… Wydawało się, że projekt się udał i sukces żelaznej lady jest przesądzony” - buduje napięcie Jan Pietrzak.

Dodaje, że związkowcy jednak potraktowali sprawę poważnie. „Solidarność tupnęła nogą... Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek niedoszłej Lady Thatcher” - tłumaczy autor tekstu.

Cały artykuł w Tygodniku „Solidarność”.

TK
[Fot. Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook