Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Śmieszne podróże premierki

08.07.2015

Jan Pietrzak nie ma wątpliwości, że tzw. „sezon ogórkowy” wyborcom w tym roku nie grozi. A wszystko dzięki podróżom Ewy Kopacz.

"Już podróże pani premierki pojazdem pendolino w poszukiwaniu elektoratu gdzieś po dworcach, peronach, mogą doprowadzić człowieka do rozpuku” – przyznaje satyryk.

„Te „swobodne” rozmówki  z tak zwanymi zwykłymi ludźmi. Te lawiny obietnic składane w Katowicach „narodowi śląskiemu” powtarzane od 8-miu lat bez próby realizacji. Bardzo to wszystko zabawne, bo trudno nam zapomnieć słowa niejakiej Bieńkowskiej, że rząd ma górnictwo w d..ie. Kontrast więc między naszą pamięcią a przedwyborczymi obietnicami, popisami władzy, jest mocnym impulsem komicznym” – dodaje.

Publicysta „wSieci” przypomina też, że podróże Ewy Kopacz sporo kosztują podatników.

„Uśmiać się także można, gdy pani Kopacz fraternizuje się z narodem na torach, na peronach jak Peron, Peronówa, a za nią lata rządowy pusty samolot Embraer,  na wypadek, gdyby pendolino się spiendoliło. Każdy przelot tego Embraera to 100 tys. złotych z naszych pieniędzy. Prawda, że nam wesoło?” – pyta prześmiewczo satyryk.

W księgarniach ukazał się zbiór felietonów Jana Pietrzaka pt. „Śmiech i złość” wyd. Biały Kruk. Polecamy!

lap

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook