Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Rządzący myślą już tylko jakie meble wynieść

05.10.2015

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, publicystą „wSieci”.

Stefczyk.info: Sejm zajmie się wetem prezydenta Andrzeja Dudy. Posłowie będą głosować w tej sprawie w piątek. Jednocześnie jednak Sejm nie zajmie się sprawą ustawy o godzinowej stawce za pracę. Ponoć na to nie ma czasu, choć wszystkie partie deklarują, że są „za”. Dziwi to Pana?

Jan Pietrzak: To już ostatnie dni tego Sejmu, ostatnie prace. Ostatnie podrygi, zdychającej ostrygi. Władze kontynuuje swoją szkodliwą dla Polski działalność. Ta władza nigdy nie miała czasu na ustawy i problemy istotne, ważne, uczciwe. Zawsze rządzący mieli za to czas na szyderstwo z polskości, kpiny ze zdrowego rozsądku. Zawsze mają czas w Sejmie, by Polakom szkodzić. To się wpisuje w czteroletnią kadencję tej większości parlamentarnej. Tu nie ma żadnych zaskoczeń. Oni szkodą Polsce i Polakom jak tylko mogą.

To będzie się pogarszało z każdym dniem? Wybory coraz bliżej...

Sądzę, że oni są już zajęci wynoszeniem mebli z każdego pomieszczenia, śladem ich prezydenta, który na odejście zabrał z Pałacu Prezydenckiego dziesiątki rzeczy. Każdy z rządu też kombinuje, co ukraść, co wynieść, jakie papiery zniszczyć. To są tego rodzaju ludzie, oni mają obecnie takie problemy. Taka większość rządziła przez lata Polską. Ja się nie dziwię ich zachowaniu. Tyle lat śledzę ich poczynania.

I jak Pan ich ocenia?

Zbyt mądrzy to oni nie są. Dla Polski nic specjalnego nie zrobili i nie zrobią.

Może kampania Ewy Kopacz im pomoże? Jak się Panu podoba jej styl? Bieganie po siłowniach, skoki przez rzeczkę, zaczepianie ludzi...

To jej doradca „Misiek” za tym stoi. To jest trener fitness, umysłowy fitness. on jej radzi. Rządzący pokrywają swoją nicość dużą operatywnością w mediach. Oni mają do dyspozycji trzy wielkie telewizje i się kręcą jak frygi po tych peronach i innych miejscach. Pokazują się z tej, czy tamtej strony. To jak reklama – trzeba wtłaczać odbiorcom ją na siłę, choćby nie wiem jak głupia była. Jak się ją setki razy wbije ludziom w mózgownice, to zawsze coś zostanie. Oni przyjęli więc taką taktykę, ponieważ nic dobrego dla Polski nie zrobili. I już nie zrobią.

Na czym więc będą opierać kampanię?

Wolą korzystać ze swoich telewizji. Mamy antypolskie telewizje, które nie służą Polsce, które są sterowane z innych ośrodków. One są do dyspozycji tych, którzy Polskę zdradzają, oszukują, okłamują. Oni mogą robić co chcą. I tak to się kręci. I kręci się pani Kopacz, plecie androny, ćwiczenia wykonuje. Nie wiadomo, co ona szykuje Polakom na końcówkę kampanii... Może popłynie Wisłą, może spadnie gdzieś balonem. Jej chodzi jedynie o pokazywanie siebie, żeby jej było pełno. To ma wystarczyć za program polityczny i gospodarczy.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook