Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: rządzą trzy antypolskie telewizje

26.03.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, muzykiem, publicystą.

Stefczyk.info: media donoszą, że gen. Czesław Kiszczak, komunistyczny zbrodniarz, otrzymał niedawno podwyżkę emerytury. Obecnie ma ponoć otrzymywać ponad 8 tysięcy złotych miesięcznie. Tymczasem wielu bohaterów walki o wolną Polskę żyje na skraju ubóstwa. Jak Pan to ocenia?

Jan Pietrzak: Kiszczak jest jednym nazwiskiem, symbolizującym tamte czasy. Ale takich ludzi i nazwisk jest tysiące. Oni dostają tak wysokie świadczenia, ponieważ tak sobie uchwalili z Michnikiem. W 1989 roku ustalili sobie, że będzie się im powodziło. I tego się trzymają. To jest podstawowa wada naszej Rzeczpospolitej, która nie jest Rzeczpospolitą, ale drugim PRLem. Mamy PRL-bis, przedłużenie tamtego ustroju. I dlatego takim ludziom jak Kiszczak się dobrze powodzi.

Dlaczego do dziś te umowy są utrzymywane w mocy?

Nie ma kto ich zmienić. Od dwudziestu kilku lat nie udało się ich zmienić. Te umowy są nadal tak silne. W tej sprawie główną rolę odgrywają media, trzy wielkie telewizje głównego nurtu, które ogłupiają Polaków i nie pozwalają na demokratyczne wybory. Jak w głowach jest zamęt i fałsz to ludzie nie potrafią wybrać. Polską rządzą trzy telewizje antypolskie.

Ludzie, którzy dogadywali się z komunistami, nie chcieli zmienić tych umów? Dlaczego przez tyle lat są lojalni?

Dla nich te umowy są również wygodne. Oni również żerują na Polakach, okradają nas. To taka umowa wygodna dla obu stron.

Z tego co Pan mówi wynika, że dla Polaków niezbyt wygodna...

Oni Polaków kiwają, okradają. Rozwalili nam armię, niszczą nam historię, niszczą nasze pomniki. Nienawidzą Polski i chcą ją wykorzystać.

Jak oceniać ostatnią decyzję prezydenta Bronisława Komorowskiego, który uhonorował nagrodą Honorowego Inżyniera Mariusza Waltera zasłużonego dla PRLowskiej władzy twórcy m.in. TVN24?

To wszystko jest ten sam kontekst. Zarówno to, jak i sprawa Kiszczaka to jedynie wierzchołek góry lodowej. Mamy ludzi tamtego systemu, którzy okazują się również ludźmi tego systemu, ludźmi prezydenta Komorowskiego.

Dlaczego Polacy dają zgodę na takie działania?

Polacy w Polsce są za słabi, nie mają w wielu sprawach głosu. Polska nie potrafi załatwić żadnej sprawy w sposób zgodny z polską racją stanu. Tu nie Polacy decydują, tu decydują polakopodobne twory.

Rozmawiał saż
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook