Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Rządzą niegodziwi ludzie

27.08.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci”, pieśniarzem.

Stefczyk.info: Premier Donald Tusk wraz z ministrami wygłosił w Sejmie festiwal obietnic. Szef rządu zapowiedział m.in. podwyżkę emerytur, ułatwienia dla rodzin wielodzietnych, dodatkowe środki dla województw. Media z kolei spekulują, że rząd szykuje również podwyżki dla urzędników. Pana zdaniem PO może „kupić” sobie wygraną w wyborach?

Jan Pietrzak: Wierzę jedynie w podwyżki dla urzędników. Partia Tuska to jest właśnie partia urzędników, to jest partia instytucji. Platforma opanowała niemal wszystkie instytucje w Polsce. A we wszystkich instytucjach są kasy. PO ma więc wszystkie kasy w kraju opanowane. W zapowiedzi dotyczące podwyżki pensji można wierzyć. Tusk przyjął kilkaset tysięcy nowych urzędników przez ostatnie siedem lat. To jest żelazny elektorat PO. W inne obietnice nie wierzę, bowiem życie pokazało, że premier kłamał zawsze i będzie kłamał. Inaczej nie potrafi. Dzień bez kłamstwa jest dla Tuska stracony.

Tusk ma szanse odwrócić trendy sondażowe za pomocą populistycznych obietnic?

Problem w tym, że ja i w sondaże nie wierzę. Rzeczy, które dzieją się w Polsce, są dla mnie mało wiarygodne. Nie wiem, jakie są rzeczywiste notowania. Sondaże są różne. Nie wiem, kto będzie liczył głosy, i jak. Jeśli ta sama komisja wyborcza, po ruskich szkoleniach, to nie wróży to niczego dobrego... Jeśli nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego kilkaset tysięcy Polaków nie potrafiło postawić równo krzyżyka w kratce, bo komisja wyborcza uznała, że to nie jest żadne fałszerstwo...

A jest?

To jest olbrzymie fałszerstwo, bo sfałszowano wybory. I nikt z komisji tego nie wyjaśnił. Nikt nie sprawdził, co to były za głosy. Sam się tego domagałem. Wzywałem, by pokazano nam te nieważne głosy. Jak one wyglądają? Zagrożeń dla demokracji jest bardzo dużo.

Demokracja w Polsce w ogóle istnieje? Pan widzi jej przejawy?

Widzę, ale trzeba wybrać do rządu mądrych ludzi. Po 25 latach prób może się to w końcu uda. Wierzę w to, choć moja wiara nie jest bezwzględna. Rządzą nami bowiem szczególnie niegodziwi ludzie.

Pana zdaniem co jest stawką najbliższych wyborów? Na ile są one ważne?

Niepodległość Polski jest stawką najbliższych wyborów. Prezydenckich i parlamentarnych. To zdefiniuje, czy Polska będzie potrafiła stworzyć oddziały samoobrony, czy będzie w stanie obronić kraj na wypadek agresji. Ta władza tego nie chce, ona rozwiązała wojsko. Polska armia mieści się na jednym stadionie. Wojsko Polskie to grupa rekonstrukcyjna do defilad, to kompania honorowa. Rządzący narobili tyle szkody, że jeśli będą dalej rządzić oddadzą Polskę we władanie Niemcom, czy Ruskim, a może na spółkę. Władzę sprawują ludzie, którzy nie są zainteresowani niepodległością Polski.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

[Fot: Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook