Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Rządzą niegodziwi ludzie

27.08.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci”, pieśniarzem.

Stefczyk.info: Premier Donald Tusk wraz z ministrami wygłosił w Sejmie festiwal obietnic. Szef rządu zapowiedział m.in. podwyżkę emerytur, ułatwienia dla rodzin wielodzietnych, dodatkowe środki dla województw. Media z kolei spekulują, że rząd szykuje również podwyżki dla urzędników. Pana zdaniem PO może „kupić” sobie wygraną w wyborach?

Jan Pietrzak: Wierzę jedynie w podwyżki dla urzędników. Partia Tuska to jest właśnie partia urzędników, to jest partia instytucji. Platforma opanowała niemal wszystkie instytucje w Polsce. A we wszystkich instytucjach są kasy. PO ma więc wszystkie kasy w kraju opanowane. W zapowiedzi dotyczące podwyżki pensji można wierzyć. Tusk przyjął kilkaset tysięcy nowych urzędników przez ostatnie siedem lat. To jest żelazny elektorat PO. W inne obietnice nie wierzę, bowiem życie pokazało, że premier kłamał zawsze i będzie kłamał. Inaczej nie potrafi. Dzień bez kłamstwa jest dla Tuska stracony.

Tusk ma szanse odwrócić trendy sondażowe za pomocą populistycznych obietnic?

Problem w tym, że ja i w sondaże nie wierzę. Rzeczy, które dzieją się w Polsce, są dla mnie mało wiarygodne. Nie wiem, jakie są rzeczywiste notowania. Sondaże są różne. Nie wiem, kto będzie liczył głosy, i jak. Jeśli ta sama komisja wyborcza, po ruskich szkoleniach, to nie wróży to niczego dobrego... Jeśli nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego kilkaset tysięcy Polaków nie potrafiło postawić równo krzyżyka w kratce, bo komisja wyborcza uznała, że to nie jest żadne fałszerstwo...

A jest?

To jest olbrzymie fałszerstwo, bo sfałszowano wybory. I nikt z komisji tego nie wyjaśnił. Nikt nie sprawdził, co to były za głosy. Sam się tego domagałem. Wzywałem, by pokazano nam te nieważne głosy. Jak one wyglądają? Zagrożeń dla demokracji jest bardzo dużo.

Demokracja w Polsce w ogóle istnieje? Pan widzi jej przejawy?

Widzę, ale trzeba wybrać do rządu mądrych ludzi. Po 25 latach prób może się to w końcu uda. Wierzę w to, choć moja wiara nie jest bezwzględna. Rządzą nami bowiem szczególnie niegodziwi ludzie.

Pana zdaniem co jest stawką najbliższych wyborów? Na ile są one ważne?

Niepodległość Polski jest stawką najbliższych wyborów. Prezydenckich i parlamentarnych. To zdefiniuje, czy Polska będzie potrafiła stworzyć oddziały samoobrony, czy będzie w stanie obronić kraj na wypadek agresji. Ta władza tego nie chce, ona rozwiązała wojsko. Polska armia mieści się na jednym stadionie. Wojsko Polskie to grupa rekonstrukcyjna do defilad, to kompania honorowa. Rządzący narobili tyle szkody, że jeśli będą dalej rządzić oddadzą Polskę we władanie Niemcom, czy Ruskim, a może na spółkę. Władzę sprawują ludzie, którzy nie są zainteresowani niepodległością Polski.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

[Fot: Jan Lorek]
Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

wybory

,

Pietrzak

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook