Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Rządzą niegodziwi ludzie

27.08.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem, publicystą tygodnika „wSieci”, pieśniarzem.

Stefczyk.info: Premier Donald Tusk wraz z ministrami wygłosił w Sejmie festiwal obietnic. Szef rządu zapowiedział m.in. podwyżkę emerytur, ułatwienia dla rodzin wielodzietnych, dodatkowe środki dla województw. Media z kolei spekulują, że rząd szykuje również podwyżki dla urzędników. Pana zdaniem PO może „kupić” sobie wygraną w wyborach?

Jan Pietrzak: Wierzę jedynie w podwyżki dla urzędników. Partia Tuska to jest właśnie partia urzędników, to jest partia instytucji. Platforma opanowała niemal wszystkie instytucje w Polsce. A we wszystkich instytucjach są kasy. PO ma więc wszystkie kasy w kraju opanowane. W zapowiedzi dotyczące podwyżki pensji można wierzyć. Tusk przyjął kilkaset tysięcy nowych urzędników przez ostatnie siedem lat. To jest żelazny elektorat PO. W inne obietnice nie wierzę, bowiem życie pokazało, że premier kłamał zawsze i będzie kłamał. Inaczej nie potrafi. Dzień bez kłamstwa jest dla Tuska stracony.

Tusk ma szanse odwrócić trendy sondażowe za pomocą populistycznych obietnic?

Problem w tym, że ja i w sondaże nie wierzę. Rzeczy, które dzieją się w Polsce, są dla mnie mało wiarygodne. Nie wiem, jakie są rzeczywiste notowania. Sondaże są różne. Nie wiem, kto będzie liczył głosy, i jak. Jeśli ta sama komisja wyborcza, po ruskich szkoleniach, to nie wróży to niczego dobrego... Jeśli nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego kilkaset tysięcy Polaków nie potrafiło postawić równo krzyżyka w kratce, bo komisja wyborcza uznała, że to nie jest żadne fałszerstwo...

A jest?

To jest olbrzymie fałszerstwo, bo sfałszowano wybory. I nikt z komisji tego nie wyjaśnił. Nikt nie sprawdził, co to były za głosy. Sam się tego domagałem. Wzywałem, by pokazano nam te nieważne głosy. Jak one wyglądają? Zagrożeń dla demokracji jest bardzo dużo.

Demokracja w Polsce w ogóle istnieje? Pan widzi jej przejawy?

Widzę, ale trzeba wybrać do rządu mądrych ludzi. Po 25 latach prób może się to w końcu uda. Wierzę w to, choć moja wiara nie jest bezwzględna. Rządzą nami bowiem szczególnie niegodziwi ludzie.

Pana zdaniem co jest stawką najbliższych wyborów? Na ile są one ważne?

Niepodległość Polski jest stawką najbliższych wyborów. Prezydenckich i parlamentarnych. To zdefiniuje, czy Polska będzie potrafiła stworzyć oddziały samoobrony, czy będzie w stanie obronić kraj na wypadek agresji. Ta władza tego nie chce, ona rozwiązała wojsko. Polska armia mieści się na jednym stadionie. Wojsko Polskie to grupa rekonstrukcyjna do defilad, to kompania honorowa. Rządzący narobili tyle szkody, że jeśli będą dalej rządzić oddadzą Polskę we władanie Niemcom, czy Ruskim, a może na spółkę. Władzę sprawują ludzie, którzy nie są zainteresowani niepodległością Polski.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

[Fot: Jan Lorek]
Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

wybory

,

Pietrzak

Warto poczytać

 1. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 2. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 3. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 4. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 8. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook