Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Rząd może przełożyć termin wyborów

25.08.2015

Publicysta i satyryk Jan Pietrzak odniósł się na łamach „Tygodnika Solidarność” do wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. Felietonista kpi z takiej formy działalności rządu Ewy Kopacz.

„Niewyżyty turystycznie rząd rozjeżdża się po kraju przy pomocy Pendolino w poszukiwaniu Polski w ruinie, o której codziennie pisze gagaga... zeta w imieniu opozycji. Pani premier, trzeba przyznać, bardzo dziarsko wizytuje teren. Telewizje najczęściej pokazują, jak energicznie przemieszcza się, tupiąc zapamiętale, dookoła stołu obstawionego  ministrami i krzesłami. Warto przypominać, że umeblowanie rząd wozi ze sobą, ponieważ boi się podsłuchów w miejscowych meblach. Taka na przykład stonoga czy inna pluskwa wlezie w oparcie krzesła lub nogę stołową i usłyszy od ministra, że państwo istnieje teoretycznie, że ch, d, i kamieni kupa?” - ironizuje Pietrzak.

Satyryk zwraca uwagę, że do obywateli dociera mało informacji nt. przedmiotu wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. „Jedyne wieści, jakie do nas docierają po wyjazdowych obradach, podaje premier Kopaczka bezpardonowym tonem Lutra głoszącego swoje tezy” - pisze Jan Pietrak.

Felietonista przyjmuje prawdopodobieństwo, że partia rządząca będzie dążyła do odwleczenia w czasie wyborów. „Niewykluczone, że mając wygodny pretekst, władza zdecyduje się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co będzie skutkować odłożeniem wyborów na kilka miesięcy. Dopiero robi się gorąco!” - puentuje publicysta.

gah/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook