Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Rząd może przełożyć termin wyborów

25.08.2015

Publicysta i satyryk Jan Pietrzak odniósł się na łamach „Tygodnika Solidarność” do wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. Felietonista kpi z takiej formy działalności rządu Ewy Kopacz.

„Niewyżyty turystycznie rząd rozjeżdża się po kraju przy pomocy Pendolino w poszukiwaniu Polski w ruinie, o której codziennie pisze gagaga... zeta w imieniu opozycji. Pani premier, trzeba przyznać, bardzo dziarsko wizytuje teren. Telewizje najczęściej pokazują, jak energicznie przemieszcza się, tupiąc zapamiętale, dookoła stołu obstawionego  ministrami i krzesłami. Warto przypominać, że umeblowanie rząd wozi ze sobą, ponieważ boi się podsłuchów w miejscowych meblach. Taka na przykład stonoga czy inna pluskwa wlezie w oparcie krzesła lub nogę stołową i usłyszy od ministra, że państwo istnieje teoretycznie, że ch, d, i kamieni kupa?” - ironizuje Pietrzak.

Satyryk zwraca uwagę, że do obywateli dociera mało informacji nt. przedmiotu wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. „Jedyne wieści, jakie do nas docierają po wyjazdowych obradach, podaje premier Kopaczka bezpardonowym tonem Lutra głoszącego swoje tezy” - pisze Jan Pietrak.

Felietonista przyjmuje prawdopodobieństwo, że partia rządząca będzie dążyła do odwleczenia w czasie wyborów. „Niewykluczone, że mając wygodny pretekst, władza zdecyduje się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co będzie skutkować odłożeniem wyborów na kilka miesięcy. Dopiero robi się gorąco!” - puentuje publicysta.

gah/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook