Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Rząd może przełożyć termin wyborów

25.08.2015

Publicysta i satyryk Jan Pietrzak odniósł się na łamach „Tygodnika Solidarność” do wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. Felietonista kpi z takiej formy działalności rządu Ewy Kopacz.

„Niewyżyty turystycznie rząd rozjeżdża się po kraju przy pomocy Pendolino w poszukiwaniu Polski w ruinie, o której codziennie pisze gagaga... zeta w imieniu opozycji. Pani premier, trzeba przyznać, bardzo dziarsko wizytuje teren. Telewizje najczęściej pokazują, jak energicznie przemieszcza się, tupiąc zapamiętale, dookoła stołu obstawionego  ministrami i krzesłami. Warto przypominać, że umeblowanie rząd wozi ze sobą, ponieważ boi się podsłuchów w miejscowych meblach. Taka na przykład stonoga czy inna pluskwa wlezie w oparcie krzesła lub nogę stołową i usłyszy od ministra, że państwo istnieje teoretycznie, że ch, d, i kamieni kupa?” - ironizuje Pietrzak.

Satyryk zwraca uwagę, że do obywateli dociera mało informacji nt. przedmiotu wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. „Jedyne wieści, jakie do nas docierają po wyjazdowych obradach, podaje premier Kopaczka bezpardonowym tonem Lutra głoszącego swoje tezy” - pisze Jan Pietrak.

Felietonista przyjmuje prawdopodobieństwo, że partia rządząca będzie dążyła do odwleczenia w czasie wyborów. „Niewykluczone, że mając wygodny pretekst, władza zdecyduje się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co będzie skutkować odłożeniem wyborów na kilka miesięcy. Dopiero robi się gorąco!” - puentuje publicysta.

gah/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook