Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Rząd może przełożyć termin wyborów

25.08.2015

Publicysta i satyryk Jan Pietrzak odniósł się na łamach „Tygodnika Solidarność” do wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. Felietonista kpi z takiej formy działalności rządu Ewy Kopacz.

„Niewyżyty turystycznie rząd rozjeżdża się po kraju przy pomocy Pendolino w poszukiwaniu Polski w ruinie, o której codziennie pisze gagaga... zeta w imieniu opozycji. Pani premier, trzeba przyznać, bardzo dziarsko wizytuje teren. Telewizje najczęściej pokazują, jak energicznie przemieszcza się, tupiąc zapamiętale, dookoła stołu obstawionego  ministrami i krzesłami. Warto przypominać, że umeblowanie rząd wozi ze sobą, ponieważ boi się podsłuchów w miejscowych meblach. Taka na przykład stonoga czy inna pluskwa wlezie w oparcie krzesła lub nogę stołową i usłyszy od ministra, że państwo istnieje teoretycznie, że ch, d, i kamieni kupa?” - ironizuje Pietrzak.

Satyryk zwraca uwagę, że do obywateli dociera mało informacji nt. przedmiotu wyjazdowych posiedzeń Rady Ministrów. „Jedyne wieści, jakie do nas docierają po wyjazdowych obradach, podaje premier Kopaczka bezpardonowym tonem Lutra głoszącego swoje tezy” - pisze Jan Pietrak.

Felietonista przyjmuje prawdopodobieństwo, że partia rządząca będzie dążyła do odwleczenia w czasie wyborów. „Niewykluczone, że mając wygodny pretekst, władza zdecyduje się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co będzie skutkować odłożeniem wyborów na kilka miesięcy. Dopiero robi się gorąco!” - puentuje publicysta.

gah/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]


Słowa kluczowe:

rząd

,

kraj

,

Pendolino

,

Polska

,

opozycja

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook