Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Propagandowa fałszywka prezydenta

30.04.2013

Prezydent chce być jedynie tam, gdzie ma swoich funkcjonariuszy. To jest władza, która się boi Narodu - mówi Stefczyk.info Jan Pietrzak.

Stefczyk.info: 2 maja w Warszawie odbędzie się pochód organizowany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, "Gazetę Wyborczą" oraz radiową "Trójkę". Weźmie Pan w nim udział?

Jan Pietrzak: Ja się na ten marsz nie wybieram, ponieważ inicjatywy organizowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego są dla mnie z gruntu fałszywe. Ja się do inicjatyw prezydenckich zraziłem, gdy zaczął on robić fałszywe marsze niepodległości, żeby zrobić konkurencję swoim rodakom, świętującym Święto Narodowe. I prezydent ze swoją obstawą z WSI robi konkurencyjne marsze. W związku z tym do jego inicjatyw się zraziłem. To w mojej ocenie jest taka fałszywka propagandowa. Nie mam zamiaru iść w tym marszu.

Wiele osób wskazuje, że pomysł z czekoladowym orłem na czele pochodu to ośmieszanie ważnego święta i symbolu.

I pewnie mają rację. Robi się drakę z orła, zabawę. To nie jest wesoły pomysł. Oczywiście można robić artystyczne trawestacje naszego symbolu narodowego. Takie rzeczy mają miejsce, jednak tu mamy dodatkowo jakąś fałszywą sprawę, nie mającą nic wspólnego z prawdziwą radością, z szacunkiem dla Konstytucji 3 Maja, flagi. Mamy jedynie propagandową inicjatywę na użytek mediów. To wszystko czyni się z dala od Narodu. Prezydent nie będzie z Narodem, będzie w obstawie policji i swoich ludzi.

Po co prezydentowi taki marsz?

On musi pokazać, że coś robi, udaje, że coś robi. Musi się jakoś pokazać. Jednak jeśli prezydent chce być z Narodem, niech idzie tam, gdzie jest Naród. Niech idzie tam, gdzie ludzie świętują naprawdę, gdzie ludzie chcą być ze sobą. Niech prezydent idzie tam, niech ma odwagę. Jednak prezydent chce być jedynie tam, gdzie ma swoich funkcjonariuszy. To jest władza, która się boi Narodu. Premier Tusk, prezydent Komorowski nie chodzą tam, gdzie prawdziwi ludzie się zbierają. Oni chodzą tam, gdzie są funkcjonariusze i obstawa.

Spodziewa się Pan prezydenta 3 Maja na organizowanym przez Pana tańcu poloneza?

Nie wiem. Gdyby prezydent przyszedł policzyłbym mu to na plus. Okazałoby się, że się mylę w swoich kategorycznych osądach. Pokazałby, że ma odwagę.

Dlaczego warto zatańczyć 3 Maja?

Na różne sposoby można 3 Maja świętować. Polonez to dumny taniec dworski. Taniec związany tak mocno z historią Polski, że przy takiej okazji warto go zatańczyć. Warto, by ludzie dumni, wolni, wolni Polacy nie przymuszani przez funkcjonariuszy, nie poganiani przez gazety przyszli i zatańczyli poloneza, by się cieszyli, by byli z sobą. Mamy przecież z czego się cieszyć 3 Maja. Nasi okupanci zarzucają nam, że my tylko martyrologię celebrujemy. Otóż nie - to jest radosne święto, gdy Polska napisała pierwszą w Europie konstytucję, gdy Polska wstawała z kolan i budowała nowoczesne państwo. I wtedy rzucili się na nas okupanci. Oni więc tego święta nie kochają. Wszystko, co robią, jest fałszywe. My kochamy to święto i chcemy je uczcić polonezem.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook