Jedynie prawda jest ciekawa


Powiem wam o co chodzi w sprawie emerytur

31.03.2012

wPolityce.pl, Stefczyk.Info: Smutno się zrobiło na tej naszej zielonej wyspie wielu ludziom. Wszystko wskazuje, że mało kto pożyje na emeryturze dłużej niż 2,3,4 lata. O ile jej dożyje.

Jan PIETRZAK, artysta, muzyk, autor tekstów: Uważam iż cała ta awantura wynika z tego, że Tusk zorientował się iż po pięciu latach rządzenia nie ma żadnego, ale to żadnego dorobku. Chciał być reformatorem, więc postanowił zrobić coś spektakularnego, coś, co pozwoli mu nosić takie miano. Padło na emerytury, ale mogło paść na cokolwiek. Bo w tym rządzie jedyną regułą jest to iż wszystko jest podporządkowane propagandzie.

Wszystko jednak wskazuje, że te drakońskie zmiany przeforsuje.

Możliwe, ale nie to jest celem. Chodzi tylko o to by mógł się tym chwalić. Nie zdziwiłbym się wcale jakby w duchu chciał by to nie przeszło. Wtedy powiedziałby to co najbardziej lubi mówić: "Chciałem zrobić, ale głupi naród i zła opozycja nie pozwolili...". Od lat uprawia takie właśnie picerstwo.

Rozmawiam z ludźmi i wiem, że nic a nic nie wiedzą o tych zmianach, o co naprawdę w nich chodzi. A przecież mają na usługach propagandy trzy wielkie telewizornie. Tymczasem nie ma jednego człowieka, który by siadł i po ludzku powiedział po co ta zmiana, dlaczego tak nagle. Nic.

Zamiast tego serwują teatrzyk kukiełkowy, rozpisany na głosy, udający spór czy debatę. A potem się dogaduj tak, że nikt nie wie kiedy, jaką i czy w ogóle dostanie emeryturę.

Nie ma też słowa o tym dlaczego nie wspomnieli o tym w niedawnej kampanii wyborczej.

O tym też milczą. Ale nie dziwi mnie to. Ten system polega na oszustwie, na tym się opiera i inaczej nie może. Gdyby to był rząd rzetelny, który zrobił kilka prawdziwych rzeczy, mówił prawdę, to kto wie, może ludzie by im zaufali, że ta reforma jest potrzebna. Ale oni przez te lata udowodnili coś odwrotnego - im ufać nie można, kłamstwo goni oszustwo, a wszystko podlane sosem propagandy.

A przecież warto by odpowiedzieć najpierw na pytanie co się stało z pieniędzmi, które miały otwarte fundusze emerytalne. Gdzie się podziały? Dlaczego tych funduszy ich nie rozliczono? Przecież one przez dziesięć lat brały od nas ładny procent. I nagle przyszedł minister Rostowski i ogłosił, że to jakieś było nieciekawe, sugerował wielkie oszustwo. No to czekam na rozliczenie ludzi za to odpowiedzialnych. A potem możemy porozmawiać o kolejnych zmianach.

Może za wszelką cenę szukają pieniędzy na finansowanie gigantycznego długu?

Tylko, że nas ich wszelka cena nie interesuje. Nas interesuje prawda o OFE. Ile się należy każdemu, kto na to płacił, ile wzięły zarządy tych funduszy? Zwróćmy uwagę - ciągle rzucają coś nowego, nic nie jest dokończone, żaden projekt czy dyskusja. Nic. Wrzucają ciągle coś nowego: a to ludziom zabiorą emerytury, a to Kościół ograbią z paru złotych, a to ograniczą refundację leków. To nie ma żadnego sensu, nie ma w tym minimum logiki, rzucają się od ściany do ściany.

Jak długo to potrwa?

Problem jest szerszy i cywilizacyjny. Ludzie wierzą telewizorom, które niestety służą niemal wyłącznie haniebnemu kłamstwu. I dwadzieścia milionów ludzi ogląda codziennie niemal same kłamstwa. I nie słyszy o wielu ważnych sprawach. Te media nie tylko fałszują rzeczywistość, ale też nie podają informacji bez których nie można mieć pełnego obrazu sytuacji.

A więc na zmianę nie ma szans?

Jest, bo wszystko, nawet kłamstwo, ma jakieś granicę. W mojej ocenie Tusk czuje, że będzie musiał odejść, więc szuka wymówki na pięć lat lenistwa. Chce móc powiedzieć jak go już pogonią iż chciał robić, zmieniać, działać, ale głupi naród się na nim nie poznał. I dlatego dróg nie udało się zrobić, mamy w większości rozbabrane place budowy. Dlatego służba zdrowia leży, a leki poszły w górę. Korupcji nie zwalczył, a pani Pitera ustawę pisała przez cztery lata tak, że dzisiaj wstydzą się wyciągnąć ją z szuflady. Jednym słowem - wszystko się nie udaje. Szuka więc nasz światły europejczyk wymówki.

[fot. jag]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook