Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Polska jest chora

30.10.2015

Jan Pietrzak w Tygodniku „Solidarność” publikuje krótkie podsumowanie dokonań PO-PSL.

„Co afera, Tusk lubi powtarzać: biorę pełną odpowiedzialność za działania służb podległych rządowi. Następnego dnia oświadcza, że wszystkiemu winien jest Kaczyński. Z okazji Dnia Kobiet Tusk przemówił i swoim zwyczajem obiecał wszystkim Polkom – wszystko! A co im będzie żałował” - pisze satyryk i publicysta.

„Po czym poznać, że Tusk kłamie? Po tym, że otwiera usta” - dodaje. „Premier Tusk oświadczył, ze nie jest geniuszem, ale nikogo lepszego nie widzi. Duże rozczarowanie. Nie dość, że nie geniusz, to jeszcze ślepy” - kpi z byłego premiera.

I twardo podsumowuje sytuację w kraju. „Polska jest chora. Rak korupcji zżera administrację. Więzienia spuchnięte. Gangrena toczy oświatę. Anemia atakuje wojsko. Biegunka w finansach. Zatory płatnicze wszędzie. Paraliż w transporcie” - dodaje.

Na koniec wskazuje na „karierę kobiety Kopacz”. „W pierwszej kadencji rozłożyła się na służbie zdrowia. W drugiej potrzymała laskę. Po ucieczce Tuska odziedziczyła partię. Na koniec wpadła w Sidło” - kwituje Pietrzak.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook