Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Plakaty Platformy jak propaganda Putina

20.08.2014

To styl Żyrinowskiego.

Specjaliści od wizerunku Platformy Obywatelskiej zaprezentowali na partyjnym Facebooku nowy plakat - najprawdopodobniej wyborczy - w którym straszą Polaków potencjalnym rządem Prawa i Sprawiedliwości. PO określiła Kaczyńskiego mianem "ministra zemsty narodowej", a Antoniego Macierewicza "ministrem od wojny z Rosją i Smoleńska".

Cała sprawę specjalnie dla portalu Stefczyk.info komentuje Jan Pietrzak:

To klasyczna propaganda w stylu Władimira Putina. Właśnie tak rosyjski prezydent pisze o Ukraińcach, ale także o Polakach – to wypowiedzi i materiały oparte o bezczelne kłamstwa, które przy tym są niezwykle agresywne i chamskie. To naprawdę styl kampanii propagandowej Rosjan – politycy Platformy i ich specjaliści od wizerunku bezpośrednio to przejęli, a nie zdziwiłbym się nawet, gdyby się okazało, że ten sam propagandysta przygotował te plakaty zarówno na Kremlu jak i nad Wisłą.

Te plakaty warto też połączyć z przekazem, jaki nieustannie serwuje Stefan Niesiołowski, bredząc o Polsce przypominającej mu Niemcy z lat 30. Tak bezczelnego i agresywnego żołdaka jak Niesiołowski dawno nie było w Polsce. Nie przemawia też do mnie teza, że to tylko odpowiedź na plakatową akcję PiS - te są po prostu prawdziwe – przecież to, że rządzi sitwa to po prostu prawda. Plakaty PiS są uprawnione – pokazuje się cztery twarze, które narobiły mnóstwo grzechów wobec Polaków. Odpowiedź Platformy to obelżywe pomówienia gnojków rodem z propagandy Putina. Określenia, które padają na tych plakatach przypominają mi styl Żyrinowskiego. Żenujące.

Czy Polacy dadzą się jeszcze na to nabrać i przestraszą się tą wizją, którą nakreślili w Platformie? Część Polaków pewnie tak, chociaż nie wiem, czy chodzi tu o strach. Platforma powiązała wielu wyborców i obywateli instytucjami – to partia na utrzymaniu podatników, pod każdym względem. 

not. LL

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook