Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Plakaty Platformy jak propaganda Putina

20.08.2014

To styl Żyrinowskiego.

Specjaliści od wizerunku Platformy Obywatelskiej zaprezentowali na partyjnym Facebooku nowy plakat - najprawdopodobniej wyborczy - w którym straszą Polaków potencjalnym rządem Prawa i Sprawiedliwości. PO określiła Kaczyńskiego mianem "ministra zemsty narodowej", a Antoniego Macierewicza "ministrem od wojny z Rosją i Smoleńska".

Cała sprawę specjalnie dla portalu Stefczyk.info komentuje Jan Pietrzak:

To klasyczna propaganda w stylu Władimira Putina. Właśnie tak rosyjski prezydent pisze o Ukraińcach, ale także o Polakach – to wypowiedzi i materiały oparte o bezczelne kłamstwa, które przy tym są niezwykle agresywne i chamskie. To naprawdę styl kampanii propagandowej Rosjan – politycy Platformy i ich specjaliści od wizerunku bezpośrednio to przejęli, a nie zdziwiłbym się nawet, gdyby się okazało, że ten sam propagandysta przygotował te plakaty zarówno na Kremlu jak i nad Wisłą.

Te plakaty warto też połączyć z przekazem, jaki nieustannie serwuje Stefan Niesiołowski, bredząc o Polsce przypominającej mu Niemcy z lat 30. Tak bezczelnego i agresywnego żołdaka jak Niesiołowski dawno nie było w Polsce. Nie przemawia też do mnie teza, że to tylko odpowiedź na plakatową akcję PiS - te są po prostu prawdziwe – przecież to, że rządzi sitwa to po prostu prawda. Plakaty PiS są uprawnione – pokazuje się cztery twarze, które narobiły mnóstwo grzechów wobec Polaków. Odpowiedź Platformy to obelżywe pomówienia gnojków rodem z propagandy Putina. Określenia, które padają na tych plakatach przypominają mi styl Żyrinowskiego. Żenujące.

Czy Polacy dadzą się jeszcze na to nabrać i przestraszą się tą wizją, którą nakreślili w Platformie? Część Polaków pewnie tak, chociaż nie wiem, czy chodzi tu o strach. Platforma powiązała wielu wyborców i obywateli instytucjami – to partia na utrzymaniu podatników, pod każdym względem. 

not. LL

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.


Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook