Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Petru i Schetyna to oszuści

03.02.2016

Satyryk i publicysta Jan Pietrzak podkreśla, że przez ostatnie osiem lal władza kontynuowała PRL-owskie tradycje, co przekładało się na życie obywateli. Artysta mówi, że jego działalność jest bojkotowana.

„Z grubsza od ośmiu lat. Był lżejszy okres, że miałem swój felieton w radiu. Niemniej moje piosenki od lat 90. nie są znane słuchaczom Polskiego Radia, bo jest na mnie zapis cenzorski” - tłumaczy Pietrzak w rozmowie z „Super Expressem”.

„Zespół mamy duży, złożony ze wspaniałych artystów. Chciałbym im płacić przyzwoite pensje, ale niestety nie mogę. Żyjemy na krawędzi ubóstwa” – podkreśla satyryk.

Jan Pietrzak podkreśla, że między III RP a Polską „ludową” można zauważyć pewne analogie.

„Zarówno w PRL, jak i w III RP władza nas okradała, oszukiwała, niszczyła, gnębiła nas podatkami. Jednym słowem władza była wrogiem narodu” – mówi publicysta.

Pietrzak podkreśla jednak, że sytuacja uległa zmianie.

„Po raz pierwszy władza jest taka, że ją popieram. Opozycja jest dużo gorsza od władzy. Tak głupiej opozycji jak teraz Polska jeszcze nie miała. To kupa idiotów. W dodatku popieranych przez ludzi w rodzaju Lisa, Olejnik, Gugały. Ja nie chcę być w tym towarzystwie. Nie chcę być w towarzystwie Schetyny i Petru. Nie mogę atakować władzy, ponieważ ci panowie szkodzą Polsce. To oszuści. Oni kłamią. Ich programy są fałszywe. Siłą rzeczy muszę być po stronie ludzi, którzy Polskę naprawiają. A taką właśnie mamy władzę” – zaznacza satyryk.

Rozmówca Sławomira Jastrzębowskiego odnosi się również do aliansów kręgów artystycznych ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

„Kiedy widzę Wojtka Pszoniaka w oddziałach szturmowych gwardii Komorowskiego, to mi przykro. Bo to jednak wspaniały artysta, świetny kolega, występowaliśmy kilkanaście lat. I teraz ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?” – pyta publicysta.

Zdaniem Jana Pietrzaka, mimo zmiany władzy, Polską wciąż rządzi ktoś inny.

„Media należały do okupantów przez te wszystkie lata. Rząd się zmienia, ale podskórnie rządzi kto inny. Ktoś w Polsce wprowadził pedagogikę wstydu, za nasze pieniądze kręci się filmy, które Polaków zawstydzają. Jesteśmy na nich szczerbaci, pijani i brudni, a nie robi się filmów o naszych bohaterach. To przecież coś, z czego trzeba się wyzwolić. I Polakom potrzebne są media, książki, filmy o tym, że Polaków stać na godne życie. Polacy pokonali trzech zaborców, pokonali faszyzm i komunizm. Jesteśmy narodem zwycięzców, ale okupanci i potomkowie Armii Czerwonej nie pozwalają nam tego wyartykułować!”

– podkreśla satyryk.

gah/SE

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook