Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Partia tumanionych jest silna

18.01.2015

"Patrzcie, jak można oficjalnie, legalnie robić z ludzi idiotów."

Resortowe dzieci kultywują swoją legendę, nie polską historię. Tak zostali zalegendowani. Poza tym na widoczku obok pogrążonej w mroku wieży rzucają się w oczy ciężkie chmury, czyli ciemne tumany nad horyzontem.” – pisze w „Tygodniku Solidarność” Jan Pietrzak, komentując zmianę czołówki „Wiadomości” TVP.

Za pieniądze z abonamentu TVP zafundowała sobie czołówkę programu informacyjnego, która przypomina tę, którą mają informacje BBC. Skoro TVP koniecznie musiała mieć w swoim spocie tarczę zegara, to Jan Pietrzak sugeruje, że zamiast tego ze stalinowskiego „Pałacu Kultury” można było użyć zegara z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie.

„Codzienne tumanienie społeczeństwa to fundament obecnej polityki społecznej. Partia stumanionych jest na tyle silna, że partia świadomych Polaków ma niewielkie szanse, by dotrzeć z prawdą do nieświadomych…” – pisze Jan Pietrzak.

Nawiązując do hasła Platformy Obywatelskiej „Nie róbmy polityki”, Pietrzak zauważa ważną rzecz:

„Patrzcie, jak można oficjalnie, legalnie robić z ludzi idiotów. Otóż bez polityki nie da się niczego zbudować. Wiadomość z ostatnich dni – zerwany kontrakt z firmą przygotowującą budowę elektrowni atomowej.”

-- czytamy w „Tygodniku Solidarność”.

fot. YouTube

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook