Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

17.01.2017

„W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również, które to ciała razem wzięte stanowią tzw. klasę polityczną” - zwraca uwagę na łamach „Tygodnika Solidarność” Jan Pietrzak, satyryk.

Dodaje, że ważne jest, w jaki sposób różne nurty tej klasy do siebie się odnoszą, na jakim poziomie intelektualnym i moralnym prowadzą spór.

„Czy dysponują odpowiednim aparatem pojęciowym, by ogarnąć polskie sprawy? Otóż posłowie PO i Nowoczesnej, decydując się na zawłaszczenie sali, nie pomyśleli, jak z tej sytuacji wybrną. Każdy kolejny dzień powiększa kompromitację, bo skoro już swobodnie dysponują mównicą, niech z niej korzystają (…) robią polityczne jam session...” - pisze Pietrzak.

Zauważa, że opozycja wdziera się na mównicę tylko wtedy, gdy mądrzy ludzie uchwalają ważne prawa, ale nie mają nic ważnego do zaproponowania Polakom.

„Jak na razie biorą pensje za bezmyślne lenistwo. Pokazuje to dobitnie żałosna okupacja sali, w której powinni pracować, ale nie potrafią (…) - pisze satyryk.

wkt/Tygodnik Solidarność

[fot. fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook