Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak o Pszoniaku: Jest w oddziałach szturmowych Komorowskiego

04.02.2016

„Jest mi przykro. Ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?”

Jan Pietrzak wspominając w rozmowie z „Super Expressem” historię swojego kabaretu odnosi się do kariery publicznej Wojciecha Pszoniaka. Krytykuje przy tym jego polityczne zaangażowanie.

„Ubolewam, że wielu moich wspaniałych kolegów odeszło aż tak daleko. Nie ma jednak przymusu, by mieć takie samo zdanie i nie traktuję tego w kategoriach goryczy. Raczej koleżeńskiego smutku. Kiedy widzę Wojtka Pszoniaka w oddziałach szturmowych gwardii Komorowskiego, to mi przykro. Bo to jednak wspaniały artysta, świetny kolega, występowaliśmy kilkanaście lat. I teraz ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?” - dziwi się Pietrzak.

Pszoniak z kolei mówił o Pietrzaku wcześniej, że teraz będzie mógł występować w mediach. „Strasznie dotychczas prześladowany i ciemiężony Jan Pietrzak będzie mógł w wolnej Polsce grać swoją Egidę, co ucieszy miliony Polaków" – wskazywał aktor. Na te słowa Pietrzak również zareagował. „Mógłby sobie tak drwin nie robić, bo sam wie, jakie mieliśmy trudności z kabaretem. Nam nigdy żadnych ułatwień i dotacji nie dawano, gramy za grosze” - zaznacza. I dodaje, że „po tych jego (Pszoniaka – red.) wybrykach u Komorowskiego” nie utrzymują już kontaktów.

„On po prostu poszedł swoją drogą. Uczestniczy w życiu politycznym tamtej grupy, a ja uważam, że on się myli. Nie ma we mnie dużo złości i marzę o czasach, w których normalnie będziemy mogli się spotkać. Ale złość? Nie są moimi wrogami, poszli różnymi drogami, ogłupieni przez to środowisko. Tam, gdzie płacą pieniądze, za reklamą, za dotacjami” - wskazuje Pietrzak.

I zaznacza, że „od 56 lat woli robić to, co chce, to w co wierzy”. „Nie czekam na pieniądze. Wręcz przeciwnie. Ufundowałem fundację, która sama przyznaje nagrody wybitnym ludziom, którym nikt inny nagród nie przyzna” - zaznacza.

ez,SE

[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook