Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak o Pszoniaku: Jest w oddziałach szturmowych Komorowskiego

04.02.2016

„Jest mi przykro. Ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?”

Jan Pietrzak wspominając w rozmowie z „Super Expressem” historię swojego kabaretu odnosi się do kariery publicznej Wojciecha Pszoniaka. Krytykuje przy tym jego polityczne zaangażowanie.

„Ubolewam, że wielu moich wspaniałych kolegów odeszło aż tak daleko. Nie ma jednak przymusu, by mieć takie samo zdanie i nie traktuję tego w kategoriach goryczy. Raczej koleżeńskiego smutku. Kiedy widzę Wojtka Pszoniaka w oddziałach szturmowych gwardii Komorowskiego, to mi przykro. Bo to jednak wspaniały artysta, świetny kolega, występowaliśmy kilkanaście lat. I teraz ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?” - dziwi się Pietrzak.

Pszoniak z kolei mówił o Pietrzaku wcześniej, że teraz będzie mógł występować w mediach. „Strasznie dotychczas prześladowany i ciemiężony Jan Pietrzak będzie mógł w wolnej Polsce grać swoją Egidę, co ucieszy miliony Polaków" – wskazywał aktor. Na te słowa Pietrzak również zareagował. „Mógłby sobie tak drwin nie robić, bo sam wie, jakie mieliśmy trudności z kabaretem. Nam nigdy żadnych ułatwień i dotacji nie dawano, gramy za grosze” - zaznacza. I dodaje, że „po tych jego (Pszoniaka – red.) wybrykach u Komorowskiego” nie utrzymują już kontaktów.

„On po prostu poszedł swoją drogą. Uczestniczy w życiu politycznym tamtej grupy, a ja uważam, że on się myli. Nie ma we mnie dużo złości i marzę o czasach, w których normalnie będziemy mogli się spotkać. Ale złość? Nie są moimi wrogami, poszli różnymi drogami, ogłupieni przez to środowisko. Tam, gdzie płacą pieniądze, za reklamą, za dotacjami” - wskazuje Pietrzak.

I zaznacza, że „od 56 lat woli robić to, co chce, to w co wierzy”. „Nie czekam na pieniądze. Wręcz przeciwnie. Ufundowałem fundację, która sama przyznaje nagrody wybitnym ludziom, którym nikt inny nagród nie przyzna” - zaznacza.

ez,SE

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook